کسب و کار

نکات کاربردی سئو برای بهبود رتبه گوگل وب سایت

()

نکات کاربردی سئو برای بهبود رتبه گوگل وب سایت

با میلیاردها جستجوی گوگل در هر روز، اگر سایت شما در صفحه اول نتایج و، به طور خاص، در بین پنج نتایج برتر قرار نگیرد، سایت شما هیچ بازدید و فروشی نخواهد داشت. پس وقت آن است که این نکات سئو را دنبال کنید!

 

واقعیت این است که بیشتر کلیک های گوگل در بین ۳ یا نهایتا ۵ نتایج برتر صفحه یک گوگل انجام می شود. اگر رتبه شما بدتر باشد، سایت شما توسط کاربران نادیده گرفته می شود. بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو باید یک جزء مهم در سایت شما باشد. همانطور که گفته شد، چند ایده وجود دارد که ممکن است بخواهید هنگام ساخت صفحات و پست های خود در نظر بگیرید. ما این نکات کلی را در جلسات مشاوره سئو نیز به صاحبان وبسایتها با جزئیات بیشتر اشاره می کنیم. حال بیایید به آنها بپردازیم.

نکات سئو برای افزایش بازدید و بهبود رتبه جستجوی وب سایت در گوگل

این نکات سئو ممکن است غافلگیر کننده نباشند، اما ارزش یادآوری را دارند. چه سایت خود شما باشد و چه سایتی که برای یک مشتری و ارائه خدمات سئو سایت با آن تماس می گیرید، از نظر سئو چند چیز وجود دارد که همیشه باید در جریان کاری خود داشته باشید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

در حالی که سایت شما ممکن است جایی نباشد که بتوانید همیشه پست های خود را مطابق با آخرین ترندها تنظیم کنید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید، در صورت امکان، انجام برخی تحقیقات کلمات کلیدی برای کشف آخرین کلمات کلیدی پرطرفدار است. به دنبال چیزی باشید که مردم به دنبال آن هستند و پست های خود را بنویسید تا به این جستجوها پاسخ دهید.

ابزارهایی مانند Semrush و Google Keyword Planner تنها چند ابزار خوب برای شروع تحقیقات شما هستند. این کار شما را با کلمات کلیدی که می توانید در پست خود قرار دهید و همچنین موضوعاتی که ممکن است بخواهید در مورد آنها بنویسید شروع می کند.

همچنین، فراموش نکنید که کلمات کلیدی مرتبط را نیز در سراسر محتوای خود بگنجانید. برای یافتن چند نمونه از کلمات کلیدی مرتبط، کافی است یک عبارت جستجو را وارد کنید که ممکن است شخصی برای یافتن پست شما در گوگل استفاده کند.

به پایین صفحه نتایج بروید و جستجوهای مرتبط را مشاهده خواهید کرد. این به شما ایده می دهد که چه چیزی را در محتوای خود بگنجانید.

عبارت کلیدی

همچنین ذکر این نکته مهم است که بهتر است یک عبارت کلیدی مناسب برای پست(های) خود داشته باشید. عبارت کلیدی فقط کلمه ای نیست که مردم به دنبال آن هستند.

به عنوان مثال، وقتی چیزی را در گوگل جستجو می کنید، فقط «حیوان» را تایپ می کنید یا چیزی مانند «۵ حیوان درنده برتر» را در جستجوی خود وارد می کنید؟

فقط تایپ کردن «حیوان» چیزی را که واقعاً به دنبال آن هستید، به یعنی به مقاله«۵ حیوان درنده برتر» نمی رساند. این یک عبارت کلیدی است، و داشتن یک عبارت خوب برای پست (های) شما مفید خواهد بود.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه عبارت کلیدی را می خواهید ترکیب کنید، به خاطر داشته باشید که عبارتی را می خواهید که بهترین نتایج جستجو را با کمترین رقابت داشته باشد.

هنگامی که یک عبارت کلیدی خوب دارید، مطمئن شوید که آن را در عنوان، توضیحات متا، URL و جایی در پاراگراف آغازین قرار دهید.

“من هنوز در مورد اینکه از چه عبارت کلیدی استفاده کنم سردرگم هستم. چکار کنم؟”

سؤال خوبی بود! افزونه های سئو مانند Yoast، All In One SEO Pack، Google XML Sitemaps، Squirrly SEO، SEOPress و Rank Math در بازار وجود دارند که می توانند به شما در ایجاد عبارات کلیدی کمک کنند.

اینها افزونه‌های رایگانی هستند که از مخزن وردپرس در دسترس هستند و دارای گزینه‌های قابل ارتقا برای گنجاندن سایر ویژگی‌های حرفه‌ای با پرداخت هزینه هستند.

چه میزان طول عبارات کلیدی کافی است؟

طبق تحقیقات، طول تیتر و متن شما نقش مهمی در موفقیت پست شما دارد. برای مثال فقط سه کلمه اول و آخر تیتر شما خوانده می شود. به خاطر داشته باشید که کوتاهی کلید است.

شما باید با تیتر خود به اصل مطلب برسید. ثانیاً باید بدانید چه مقدار محتوا بنویسید. اکثریت بزرگی از خوانندگان متوسط یک پست ۳ دقیقه‌ای را می خوانند. و حتی خوانندگان بیشتری پستی را مطالعه می کنند که خواندن آن شش دقیقه طول می کشد.

مطابق با مخاطبان خود بنویسید. پست خیلی کم است، و خطر عدم دریافت جایگاه مورد نظر و همچنین عدم انتقال پیام خود را دارید. به‌علاوه، گوگل تمایل دارد پست‌های طولانی‌تر را رتبه دهد. البته نه بیش از حد طولانی که خطر ترساندن خوانندگان را احساس شود.

حدودا ۲۱۰۰ تا ۲۴۰۰ کلمه مقدار ایده آل است، اما این مقدار در هر زمان ممکن است تغییر کند. اما کاری را که در مقطع ابتدایی انجام می دادید انجام ندهید و فقط کلماتی را برای رسیدن به این تعداد کلمات اضافه نکنید. اگر این کار را انجام دهید، به دلیل بکارگیری کلمات و جملات غیرضروری که در نهایت هیچ معنایی ندارند، خواننده را از دست خواهید داد.

برای مثال، مخفف کردن اشکالی ندارد. سعی نکنید کلماتی مانند انجام نده را اضافه نکنید، زمانی که کافی نیست. شما می خواهید صدایی انسانی داشته باشید، نه روباتیک گونه.

یکی از ویژگی های جالب افزونه All in One SEO (AIOSEO) این است که دارای یک ماشین حساب طول جمله است. در واقع پیشنهاداتی نیز در مورد طول جمله و تعداد کلمات بهینه ارائه می دهد. این به شما در نوشتن نیز کمک می کند، بنابراین زیاده روی نکنید.

نوشتن عنوان

هنگام نوشتن تیتر خود خلاق باشید. خلاقیت می تواند عنوانی ایجاد کند که واقعاً توجه خواننده بالقوه را جلب کند و منجر به کلیک روی سایت شما شود. به عنوان مثال، عنوان ” خدمات سئو در مشهد ” برای عنوان کمی خسته کننده به نظر می رسد، درست است؟

در عوض “خدمات سئو مشهد ]سایت شما = صفحه ۱ گوگل[” چطور است؟

مثال دوم ندایی به خواننده دارد که باعث اضطرار می شود: «وای! بهتر است این را بخوانم، سریع!»

ده کلمه برتر فعلی من عبارتند از: شما، رایگان، زیرا، بدون ریسک، اسرارآمیز، فورا، محدود، آسان، از دست ندهید، جدید، صرفه جویی، کشف، فقط برای، انحصاری.

اینها همیشه در حال تغییر هستند، اما در هنگام نوشتن این مقاله، اینها جزو برترین موارد مورد علاقه من هستند. این کلمات واکنش احساسی را برمی انگیزند که ارزش بازاریابی احساسی (EMV) نامیده می شود.

یکی از ویژگی‌های منظم پلاگین AIOSEO این است که مجهز به یک تحلیلگر است که پیشنهاداتی را برای بهبود سرفصل‌های شما ارائه می‌دهد. افزونه MonsterInsights نیز ویژگی مشابهی دارد.

روش خوب دیگر این است که چند عنوان بالقوه را یادداشت کنید و آنها را توسط دوستان، همکاران یا خانواده مورد بررسی قرار دهید تا ببینید کدام یک بهترین پاسخ را دریافت می کند.

لینک سازی

یک تمرین عالی برای ورود به آن پیوند داخلی و خارجی است. هنگام پیوند داخلی، فقط می توانید به صفحه یا پست جایگزین پیوند دهید، زیرا خواننده همچنان در سایت شما خواهد بود.

هنگام پیوند خارجی، همیشه آن سایت را در یک برگه مرورگر جدید باز کنید. به این ترتیب سایت شما هنوز در رادار خواننده است و سایت شما فراموش نمی شود.

روش خوب دیگر این است که وقتی به یک مقاله قدیمی پیوند می دهید، حتماً آن مقاله را ویرایش کنید تا پیوندی به مقاله جدیدتر اضافه کنید. این به خواننده کمک می کند تا بتواند برای ادامه خواندن به مقاله اول بازگردد.

تصاویر

با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق اطلاعات ارسالی به مغز ما بصری است، در نکات سئوی ما یادآوری برای اضافه کردن تصاویر به پست‌های شما است. بعلاوه، لازم به ذکر است که پست های دارای تصاویر به میزان زیادی کلیک می گیرند! همچنین، تصویر یا تصاویر شما نیز ایندکس خواهند شد.

این یک تیر و دو نشان است! مطمئن نیستید از کجا می توانید تصاویر پست خود را پیدا کنید؟ این سایت‌ها را امتحان کنید: Pexels، Canva، و Pixabay. فقط مراقب باشید از تصاویری که دارای حق کپی رایت هستند استفاده نکنید که با پنالتی و جریمه گوگل ضربه نخورید.

گام مهم دیگری که باید بردارید این است که مطمئن شوید تصاویر شما بهینه شده‌اند و متن جایگزین دارند. آخرین چیزی که شما نیاز دارید ( بعد اتمام همه این کارهای سخت!) که با انجام اشتباه آن فقط بازدیدکننده را از دست می دهید بارگزاری یک فایل ۱۰ مگابایتی را به عنوان تصویر اصلی خود آپلود است. این باعث تاخیر زیادی در زمان بارگذاری صفحه می شود و کاربران را از دست خواهید داد.

سایت خود را سازماندهی کنید

بهترین روش در وردپرس این است که از دسته بندی ها برای مرتب کردن موضوعات مختلف در سایت خود استفاده کنید. به جای اینکه فقط یک آیتم منو به نام “وبلاگ” داشته باشید، آن را به یک منوی کشویی تقسیم کنید که همه پست های شما را در دسته های مختلف دسته بندی می کند.

این کار را می‌توان ابتدا در بخش دسته‌ها انجام داد، سپس آن دسته‌ها را به عنوان آیتم‌های منو در قسمت Appearance > Menu اضافه کرد. این کار باعث می شود که سایت شما راحت تر برای کاربران در دسترس باشد و به رتبه بندی گوگل شما نیز کمک می کند.

رسانه های اجتماعی

برای جذب بازدیدکنندگان به سایت خود فقط به گوگل تکیه نکنید. مدیریت شبکه های اجتماعی نیز رایگان و سودمند است. در واقع، اگر پست(ها) را در یک پلتفرم رسانه اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته باشید، بازدیدکنندگان بیشتری از سایت خود دریافت خواهید کرد.

افزونه‌ای که من برای ارسال پست های خود به رسانه های اجتماعی استفاده می کنم Blog2Social نام دارد. می‌توانید حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را از طریق این افزونه راه‌اندازی کنید و به آن اجازه دسترسی به پست (پست‌های) خود را بدهید.

سپس، هنگامی که پست خود را منتشر می کنید، روی چند دکمه کلیک می کنید – و بوم!

پست شما در چند ثانیه در چندین پلتفرم اجتماعی منتشر می شود. این باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شود تا مجبور شوید به صورت دستی به هر سایت اجتماعی بروید و محتوای خود را پست کنید.

من یک بار محاسبه کردم که تا ۳۰ دقیقه در هفته برایم صرفه جویی می کند. این افزونه همچنین دارای یک ارتقاء حرفه‌ای است که به شما امکان می دهد حتی در سایت های اجتماعی بیشتری پست کنید. ( پیش فرض هفت است).

امیدوارم این نکات سئو به شما کمک کند

در حالی که این لیست کارهایی از نکات سئو شامل همه چیز نیست، اما نقطه شروع خوبی است. من به شما توصیه می کنم تحقیقات خود را انجام دهید و همیشه به دنبال راه های جدیدی برای بازاریابی سایت خود باشید.

خواه در رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو، تبلیغات از طریق چاپ، تلویزیون یا فقط تبلیغات شفاهی… به انتشار اخبار در مورد کار سخت خود ادامه دهید. در نهایت نتیجه خواهد داد.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان | زبان های مهم | 2023
خواندن

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا