هک و امنیت

بزرگترین حملات سایبری تاریخ

()

بزرگترین حملات سایبری تاریخ

امروزه موضوع امنیت اطلاعات در ابعاد وسیعی گسترش پیدا کرده و با ورود کسب و کار ها و دولت های کشور های مختلف ، اهمیت آن دو چندان شده است. حملات سایبری معمولا با اهدافی خاص از جمله: ضربه زدن ، سودجویی ، نمایش قدرت و باج خواهی انجام می شود. امروز در این مقاله به بزرگترین حملات سایبری تاریخ می پردازیم و اثرات آن را با هم بررسی می کنیم.

حملات سایبری – جنگ اول خلیج فارس

این حمله در سال ۱۹۹۱ در جریان حمله نظامی آمریکا به عراق با هدف ایجاد اختلال در سیستم ضد هوایی عراق توسط نیروی هوایی آمریکا با استفاده از ویروسی با نام AF/91 وانتقال از طریق چیپ پرینتر آلوده به ویروس از مسیر عمان و سوریه صورت گرفت. هر چند بعدها درستی موضوع تایید نشد! ولیکن …


حمله به حساب ایمیل سران آمریکا توسط روسیه

یکی دیگر از حملات سایبری که که نزدیک انتخابات آمریکا به حساب ایمیل سران دموکرات آمریکایی صورت گرفت که اسناد محرمانه ای را درباره برخی از جنایات آمریکا که توسط کلینتون ، رقیب مهم تراپ در انتخابات ریاست جمهوری انجام شده بود را فاش کرد و باعث روی برگرداندن مردم از کلینتون و روی آوذدن به ترامپ شد. البته دولت روسیه از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرد و آن را متسب به عده ای وطن پرست روسی دانست.

حمله ی brute force چیست؟
خواندن

حملات سایبری ۲۷ ژوئن ۲۰۱۷ (آمریکا به روسیه)

از حملات سایبری مهم که جهان را تحت تاثیر قرار داد ، که در طی آن آمریکا به نیروگاه هسته چرنوبیل و شرکت روس نفت که از بزرگ ترن شرکت های نفت و گاز روسیه است، انجام شد . باعث اختلال نرم افزاری در سراسر جهان شد.


حمله به تاسیسات نفتی عربستان در سال ۲۰۱۲

این حمله سایبری که به شمعون معرف است  از حملات سایبری مخرب کامپیوتری است که توسط گروهی معروف به “Cutting Sword of Justice” به شرکت سعودی آرمانکو انجام شد که منجر به آلوده شدن یک سیستم که بعد از آن ویروس به تدوین لیستی از پرونده ها از مکان های خاص روی سیستم ، ارسال آنها به مهاجم و پاک کردن آنها ادامه می دهد و هزینه بسیاری برای مقابله با این ویروس رایانه ای نیاز دارد.

بزرگترین حملات سایبری تاریخ - حمله شمعون
مراحل حمله شمعون

حمله سایبری به تاسیسات هسته ای ایران (۲۰۱۰)

حمله از طریق بدافزار Stuxnet توسط اسرائیل که روی فلش یکی از کارکنان سازمان انرژی اتمی بارگذاری شده بود و سبب آلوده سازی سیستم های کنترل صنعتی و PLC ها و سانتریفیوژهای نطنز شد. همچنین روی کشور های دیگر هم اثر گذاشت که در شکل زیرا قابل مشاهده است.

اثرات حمله سایبری Stuxnet

حمله به وزارت امورخارجه ایران (۲۰۱۱)

توسط گروهی موسوم به گروه Anonymous که منجر به نفوذ به کارگزارهای پست الکترونیکی اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه ایران شد که طی آن محتوای بیش از ۱۰۰۰۰ پست الکترونیکی فاش شد..

 

 

چقدر این پست برای شما مفید بود?

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

روش های هک واتساپ و جلوگیری از آن
خواندن

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا