سیستم عامل هاویندوز

آموزش رمز گذاشتن روی پوشه های کامپیوتر

آموزش رمز گذاشتن روی پوشه های کامپیوتر

بسیاری از ما اطلاعات مهمی در کامپیوتر شخصی خود داریم که نیاز به آموزش رمز گذاشتن روی پوشه هست. بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی برای جلوگیری از دسترسی دیگران به فایل‌های شخصی‌شان ، به مخفی کردن فولدر حاوی این فایل‌ها اکتفا می‌کنند. این راهکار شاید در کوتاه‌مدت و برای مقاصد ابتدایی و در برای جلوگیری از دسترسی کودکان مفید باشد، اما به هیچ وجه روشی امن و قابل اتکا نیست. در ادامه به یک روش امن جهت رمزگزاری فایل ها در ویندوز اشاره میکنیم.

چگونه رمز روی یک پوشه در کامپیوتر بزاریم ؟

همیشه برای کاربران ویندوزی همواره بحث آموزش رمز گذاشتن روی پوشه . یا folder encryption مطرح بوده است که، چگونه یک پوشه را در ویندوز رمزگذاری کنیم؟  بسیاری از ما اطلاعات مهمی در کامپیوتر شخصی خود داریم که نیاز به رمزگذاری دارند. بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی برای جلوگیری از دسترسی دیگران به فایل‌های شخصی‌شان ، به مخفی کردن فولدر حاوی این فایل‌ها اکتفا می‌کنند. این راهکار شاید در کوتاه‌مدت و برای مقاصد ابتدایی و برای جلوگیری از دسترسی کودکان مفید باشد، اما به هیچ وجه روشی امن و قابل اتکا نیست. در ادامه دو روش مطمئن‌تر برای رمزگذاری پوشه در ویندوز معرفی می‌کنیم.

مطالب مرتبط

” استفاده از قابلیت Encrypt کردن ویندوز “

متاسفانه ویندوز به‌صورت پیش‌فرض ابزاری برای گذاشتن رمز روی پوشه‌ها در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد. اما می‌توان با استفاده از قابلیت Encrypt یا همان رمزگذاری پوشه در ویندوز، جلوی دسترسی دیگر کاربران به محتوای فایل‌ها و فولدرها را گرفت. برای این کار کافی است تا در ویندوز های ۷ و ۸ یا ۱۰ این مراحل را دنبال کنید:

به پوشه فایلی که می خواهید رمزگذاری کنید بروید.

روی مورد کلیک راست کنید. روی Properties کلیک کنید ، سپس روی دکمه Advanced کلیک کنید.

آموزش رمز گذاشتن روی پوشه

سپس در پنجره ی advanced attribute در سطر دوم گزینه encrypt contents to secure data را تیک بزنید.

آموزش رمز گذاشتن روی پوشه در کامپیوتر

روی OK کلیک کرده و سپس Apply را بزنید.

آموزش رمز گذاشتن روی پوشه در ویندوز

 

سپس ویندوز از شما می پرسد که آیا می خواهید فقط پرونده یا پوشه اصلی آن و همه پرونده های درون آن را رمزگذاری کنید. ما به شما توصیه می کنیم رمزگذاری کامل پوشه را انتخاب کنید ، فقط در قسمت امن قرار بگیرید.
اکنون ، پس از رفتن به پوشه رمزگذاری شده ، یک قفل کوچک زرد رنگ روی نماد پرونده مشاهده خواهید کرد. همچنین ، وقتی محتوای جدیدی را به آن پوشه اضافه می کنید ، به صورت خودکار نیز رمزگذاری می شود. اینم از آموزش رمز گذاشتن روی پوشه شاد باشید.

Click to rate this post!
[Total: ۸ Average: ۴]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا