کسب و کار

آموزش کسب درآمد از یوتیوب – و راهکار های برنامه ریزی

()

آموزش کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب همانطور که میدانید در مقالات قبل بشه شما آموزش کسب درامد از اینستاگرام را دادیم و در این مقاله هم قصد داریم که بهش شما آموزش کسب درآمد از یوتیوب را بدهیم

YouTube یکی از پر بازدید ترین وب سایت ها و دومین موتور جستجوی بزرگ جهان است. فعالیت و تولید محتوا در این شبکه بسیاری از کاربران را غنی کرده است.

ممکن است به دلیل تحریم ها ، مسدود شدن وب سایت و موارد دیگر ، کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از کاربران ایرانی غیرممکن به نظر برسد. با این وجود کاربران فارسی زبان در سایر نقاط جهان یا حتی کاربران خانگی با استفاده از ابزارهای موجود و واسطه ها می توانند جریان خوبی از درآمد این سرویس داشته باشند.

هر روز ، ۵ میلیارد فیلم در یوتیوب در سراسر جهان مشاهده می شوند. علاوه بر این ، کاربران این سرویس زمان زیادی را صرف آن می کنند و همین امر باعث شده است این یوتیوب به یکی از برترین وب سایت های جهان تبدیل شود. میانگین حضور هر کاربر در YouTube 40 دقیقه است که در مقایسه با بسیاری از خدمات اینترنتی ، رکوردی عجیب است. این آمار در مقایسه با سال گذشته ۵۰٪ افزایش یافته است.

Teamwork یا کارتیمی، اصول و روش‌ها
خواندن

مزایای کار در YouTube و تولید محتوا بر روی آن بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر مواردی مانند بازاریابی و جذب مشتری به مشاغل ، افراد عادی نیز می توانند با کمی خلاقیت و با استفاده از ابزارهای مناسب ، درآمد خود را در این سرویس تضمین کنند. در ادامه این مقاله Zomit یک آموزش جامع در مورد راه اندازی سیستم درآمد در YouTube ، راه حل های دیگر علاوه بر تبلیغات و نکاتی برای تولید محتوای ویدیویی بهتر ارائه خواهیم داد.

YouTube برای کسانی که علاقه مند به کسب درآمد هستند آکادمی آنلاین را راه اندازی کرده است و مراحل مختلف را در این راه توضیح می دهد. تمرکز اصلی این آکادمی کسب درآمد از طریق تبلیغات است ، اما مطمئناً روش های دیگری مانند هدایت ترافیک برای ذخیره وب سایت ها یا فروش از طریق واسطه ها نیز در YouTube قابل استفاده است. با این حال ، ابتدا آموزش های عمومی این سرویس را برای راه اندازی کانال درآمد زایی انجام خواهیم داد.

کسب درامد از یوتیوب

از تبلیغات درآمد کسب کنید

کسب درامد از یوتیوب مانند هر سرویس اینترنتی دیگر ، محتوا هنوز در اینجا حاکم است. در نتیجه ، اولین ماده مورد نیاز برای داشتن یک کانال ویدیویی پرسود ، مجموعه ای از مخاطبان طرفدار و وفادار است که توسط جریان ثابت و محتوا از محتوای ویدئویی تغذیه می شوند. در حقیقت ، اکثر کانال های YouTube با درآمد (مانند PewDewPie و Unboxtherapy) این جریان مخاطب را قبل از شروع به کار درآمدن ایجاد کردند. این جذب مخاطب نیز با تهیه محتوای با کیفیت و پایدار انجام می شود که در بخش های بعدی در مورد چگونگی تولید بهتر آن صحبت خواهیم کرد. مراحل زیر نحوه تهیه کانال برای تبلیغات کسب درآمد را به شما آموزش می دهد.

YouTube خدمات آموزشی جامع را برای تولید کنندگان ارائه می دهد

اولین قدم برای دارندگان کانال YouTube ثبت نام در برنامه Partner این سرویس است. پس از آن ، YouTube محتوای و مخاطبان کانال را مرور خواهد کرد و به محض اینکه تعداد بازدیدها به بیش از ۴۰۰۰ ساعت در سال می رسد ، اجازه ورود به سیستم درآمد تبلیغات را خواهید داد. البته باید تعداد مشترکین در این مدت به هزار نفر رسیده باشد. در این مرحله اولیه ، YouTube برای سیستم اعتباربخشی خود محتوای اختصاصی و با کیفیتی را هدف قرار داده است تا فقط تولید کنندگان حرفه ای و هدفمند بتوانند از آن سود ببرند.

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( 8 مورد مهم )
خواندن

در مرحله بعد ، برای ورود به سیستم کسب درآمد YouTube باید کانال را آماده کنید. پس از ورود به حساب YouTube خود ، وارد پروفایل خود در creatoracademy.youtube.com شوید و بخش کسب درآمد را انتخاب کنید. پس از آن زمان آن فرا رسیده است که در سرویس AdSense ثبت نام کنید که به دلیل مسدود بودن در ایران ، باید از طریق واسطه ها یا افراد خارج از کشور انجام شود. اتصال کانال YouTube خود به حساب AdSense به شما اطمینان می دهد که تبلیغات را ردیابی می کنید ، آنها را مشاهده می کنید ، از طریق آن کلیک می کنید و در نهایت واریز می کنید.

پس از انجام مراحل فوق ، نوبت تهیه محتوای مجاز برای کسب درآمد از طریق تبلیغات است. در حقیقت ، در این بخش ، YouTube برای اطمینان از کیفیت و همچنین رعایت مطالب با قوانین کپی رایت قوانین قاطع دارد. به همین دلیل ، در آموزش آکادمی این سرویس ، بخش مهمی به توضیح فیلم ها با توانایی درآمد اختصاص داده شده است.

مناسب بودن ویدیو برای تبلیغات، شرط ابتدایی یوتیوب برای درآمدزایی است

اولین شرط YouTube (و صاحب آن ، Google) برای فیلم های با ضبط  شده این است که آنها برای تبلیغات مناسب هستند. پیش نیازهای مناسب برای این ویدئو در این بخش پیروی از قوانین کلی YouTube ، مانند انتشار محتوای توهین آمیز یا چیز دیگری نیست. البته شرایط کسب درآمد از تبلیغات کمی دقیق تر از قوانین اساسی خدمات است و به همین دلیل صاحبان کانال باید هر دو را مطالعه کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیست و کاربرد و انواع آن
خواندن

اگر فقط می خواهید استانداردهای تبلیغات را در برخی از فیلم ها رعایت کنید ، می توانید درآمد تبلیغات را برای سایر فیلم ها لغو کنید. در حقیقت ، اگر یک کانال با هدف کسب درآمد از تبلیغات فعالیت کند و این ویژگی را در فیلم هایی که مطابق با قوانین درآمد نیستند غیرفعال کنید ، امکان حذف آن از سرویس وجود دارد.

علاوه بر توهین ، تبلیغات مواد مخدر ، نژادپرستی و موارد مشابه ، کپی رایت در محتوای ویدیویی برای کسب درآمد نیز مهم است. به عنوان مثال ، اگر از موسیقی پس زمینه در فیلم خود استفاده می کنید که دارای حق چاپ است ، ممکن است آن محتوا غیر مجاز باشد. در حقیقت ، شما باید از مالک استفاده کنید تا از آن موسیقی استفاده کند.

پس از اطمینان از مناسب بودن فیلم ها برای تبلیغات ، باید با انواع تبلیغات در YouTube آشنا شوید. تبلیغات این سرویس ویدیویی در ابعاد و قالب های مختلف در فیلم های شما نمایش داده می شود. YouTube 6 نوع مختلف تبلیغات ویدیویی ارائه می دهد ، که می توانند با نمایش یک کارت ویدیو ، نمایش یک فیلم تبلیغاتی قبل از فیلم اصلی یا بنرهای شناور در تصویر اصلی فیلم را انتخاب کنید. انتخاب نوع تبلیغات بسته به محتوای ویدئوی شما باید انجام شود تا علاوه بر کسب درآمد مناسب ، از جذابیت محتوا برای مخاطب نیز کاسته نشود.

جذب مخاطب قبل از ورود به یک برنامه کسب درآمد مهم است

فراموش نکنید که برخی از کاربران YouTube در سرویس Premium این سایت ثبت نام کرده و از امکاناتی مانند تماشای فیلم بدون تبلیغات استفاده می کنند. YouTube همچنین از این کاربران برای تشویق بیشتر تولید کنندگان به ایجاد محتوا درآمد کسب از یوتیوب کرده است. در این حالت ، از زمانی که کاربران حق بیمه در تماشای فیلم های شما صرف کرده اند ، درآمد کسب می کنید. در حقیقت ، محتوای با کیفیت شما حتی بدون نشان دادن تبلیغات می تواند برای شما درآمد کسب کند.

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست؟ | توضیحات 0 تا 100 | 2022
خواندن

راه های دیگر برای کسب درامد از یوتیوب

همانطور که می بینید ، تبلیغات یکی از بهترین روشهای کسب درامد از یوتیوب بوده است. با این وجود تعداد زیاد کاربران این سرویس و جذابیت روزافزون محتوای ویدئویی برای کاربران ، باعث شده است که بتوانید از راه های دیگری نیز درامد کسب از یوتیوب کنید. در نتیجه ، اگر محدودیت دسترسی و ثبت نام در سرویس های تبلیغاتی از درآمد شما از طریق تبلیغات جلوگیری می کند ، ممکن است بخواهید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.

یکی از راه های مستقیم برای کسب درآمد از یوتیوب ، که البته هنوز هم نوعی تبلیغات است ، تبلیغ برند های مختلف در خود ویدئو است. به این ترتیب ، اگر مخاطب خوبی داشته باشید ، می توانید سفارشات محتوایی را برای مارک های معروف یا حتی کوچک دریافت کنید و یک فیلم اختصاصی برای آنها تهیه کنید. کانال های بی شماری برای بررسی وسایل الکترونیکی نمونه هایی از این نوع درآمد هستند که پس از مدتی با دریافت پول از مارک های معروف ، محصولات جدید خود را در قالب فیلم بررسی می کنند.

فروش واسطه یکی دیگر از روشهای محبوب برای درآمدزایی از YouTube است. در این روش ، پس از جذب مخاطب مناسب ، برای خرید محصولات در توضیحات ویدیوی خود وارد لینک می شوید. اگر این محصولات را بفروشید ، درصدی از مبلغ محصول را به عنوان عامل بازاریابی دریافت خواهید کرد.

فروش واسطه ای و تبلیغات مستقیم روش های دیگری برای کسب درآمد از یوتیوب است

راه حل دیگر که برای کانالهایی با مخاطب بزرگ و وفادار مناسب است ، دریافت هزینه عضویت ماهانه کانال است. این کانال ها در سرویس هایی مانند پاترون مشترک هستند و کاربران آنها فقط مجاز به مشاهده مطالب با هزینه می باشند. با داشتن مخاطب خوب (حتی هزار نفر) و هزینه کم ، مانند یک دلار در ماه ، می توانید از این طریق درآمد پایدار کسب کنید.

نحوه رفع سوختگی فرش
خواندن

چگونه محتوای قانع کننده ای تولید کنیم؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، محتوا کلید کسب درآمد در یوتیوب است. به عبارت دیگر ، اولین قدم در جذب مخاطب و سپس تبدیل آنها به منبع درآمد ، تولید ویدیوهایی است که افراد را ترغیب می کند به طور مرتب به کانال شما بیایند و حتی در سطوح بالاتر ، آنها را ترغیب به پرداخت هزینه عضویت کنند. در این بخش ، به طور خلاصه در مورد راه های جذاب تر شدن محتوای ویدیو صحبت خواهیم کرد. فراموش نکنید که این راه حلها نه تنها در YouTube بلکه در هر سرویس انتشار آنلاین ویدیو مفید هستند.

آموزش کسب درامد از یوتیوب

تجهیزات

در وهله اول ، شما ممکن است تجهیزات حرفه ای و استودیوهای مجهز را پیش نیاز تولید فیلم های با کیفیت بالا در YouTube پیدا کنید. اگرچه این ابزارها همچنین به پیشرفت سریعتر کمک می کنند ، اما در واقعیت ، ماهیت و محتوای ارائه شده در ویدیو ،

مهمتر است در نتیجه ، حتی با یک تلفن هوشمند همراه با یک برنامه خوب برای تولید محتوا ، می توان آینده ای روشن را برای کانال ویدیویی پیش بینی کرد.

در اینجا دو مورد وجود دارد که باید به آنها توجه کنید و ویدیوی خود را جذاب تر کنید. صرف نظر از ابزار مورد استفاده ، ابتدا باید لرزش ویدیو را به حداقل برسانید. هیچ کاربر دوست ندارد به طور روزانه فیلم های لرزان و تار را تماشا کند. عنصر مهم بعدی صدا صوتی است که باید بدون سر و صدا ، شفاف و با کیفیت خوب باشد. موسیقی پیش زمینه گاهی در این زمینه مفید است ، اما باید در قوانین حق چاپ آن دقت کنید.

فرانت اند و بک اند چیست | تفاوت فرانت اند و بک اند | 2023
خواندن

موضوع را برنامه ریزی و انتخاب کنید

پس از اطمینان از کیفیت این دو مورد ، زمان آن رسیده است که مهمترین قسمت یعنی برنامه ریزی زمان باشد. ویدئو ، مانند هر محتوای دیجیتالی دیگر ، باید به طور مرتب تولید و پخش شود. به عبارت دیگر ، شما باید قبل از شروع کار ، تقویم محتوا را برای این بخش طراحی کنید. انتخاب موضوع ، طول فیلم ها ، زمان و دنباله انتشار مواردی است که باید در این بخش در نظر بگیرید.

برای برنامه ریزی محتوا و تهیه موضوع و حتی داستان فیلم ها ، برخی از مباحث مفیدتر از سایرین خواهد بود. فیلم های آموزشی و سرگرمی همیشه در صدر مطالب پر بازدید YouTube قرار دارند. آموزش آشپزی ، ورزش و بدن سازی ، کارهای هنری یا DIY ، آموزش شیوه زندگی ، وبلاگ نویسی و موارد مشابه همه در بین مصرف کنندگان محتوای ویدیو بسیار محبوب هستند.

کارشناسان محتوای ویدیو از یک عبارت کوتاه برای توصیه کردن انتخاب یک موضوع استفاده می کنند: آیا ویدیوی شما باعث می شود کاربران در زندگی بهتر شوند؟ این سؤال ساده شما را در مسیر طراحی راهنمایی می کند. در نتیجه ، تولید محتوا پر از اطلاعات تکراری یا ارسال موج منفی نگرانی و ناامیدی هرگز مخاطبان زیادی را به خود جلب نخواهد کرد.

کسب درامد از یوتیوب
گروه مخاطبان

انتخاب مخاطب بخش مهم دیگری از تولید فیلم است. برخی از تولید کنندگان محتوا سعی دارند از ابتدا همه کاربران جهان را به خود جلب کنند و به طور کلی از این طریق کسل می شوند. قطعاً تولید محتوا که برای همه افراد جذاب است ، نیاز به تجربه زیادی در تولید فیلم دارد و ممکن است تولیدکنندگان شخصی در این ژانر حتی به تعداد انگشتان روی دو دست نرسند.

زبان برنامه نویسی go چیست | مزایا و معایب زبان GO ؛| 2022
خواندن
مخاطب کوچک اما خاص را انتخاب کنید

یک راه حل مفید انتخاب گروه مخاطبان ، کاهش ابعاد آنها و تلاش برای جلب توجه همیشگی این گروه کوچک است. به عنوان مثال ، بسیاری از کانال های موفق YouTube برای علاقه مندان به بازی استفاده می کنند. کانال های مختلفی برای علاقه مندان به ورزش و بدنسازی وجود دارد. این کانالها با تمرکز روی گروه خود محتوای جذاب برای آنها تولید می کنند و این گروه وقتی در یک مقیاس جهانی به محتوای کانال جذب شود ، تعداد کاربران را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

تعامل با مخاطب

برقراری ارتباط با مخاطبان در دنیای تجارت امروز یکی از اصلی ترین شرط های انجام هر فعالیت است. در واقع ، کاربران کانال شما انتظار دارند که همیشه دوستانه باشید و به سؤالات ، نظرات و انتقادات آنها پاسخ دهید. کانالی که فقط محتوا تولید می کند و هیچ ارتباطی با مخاطب ندارد مانند ماشین است که در عین جذاب بودن نمی تواند یک دوستی دائمی باشد.

برای تعامل بهتر با مخاطب ، لازم است به تمام نظرات آنها در ابتدای کانال پاسخ داده شود. البته پس از افزایش تعداد کاربران ، مطمئناً پاسخ به همه نظرات امکان پذیر نخواهد بود ، اما با برنامه ریزی صحیح ، می توانید هر از گاهی بر اساس نظرات آنها ، محتوا تولید شود. به یاد داشته باشید که سازندگان محتوای حرفه ای منتظر صحبت و اظهار نظر مخاطبان نیستند و آنها را ترغیب می کنند تا نظرات و سؤالات خود را در فیلم ها ارسال کنند.

پیمایش در الگوهای کاربری اپ های موبایل
خواندن

تعامل محدود به کاربران کانال شما نیست. با اتصال سازنده و گپ زدن با سایر فعالان و سازندگان محتوا در YouTube می توانید خود را به عنوان یک کاربر فعال نشان دهید. شاید این ارتباطات منجر به همکاری شما و تولید فیلمهای حرفه ای تری شود.

راه حل های جانبی

YouTube مانند سایر کانال های دیجیتال مارکتینگ مکانی برای ارائه محتوا است که مطمئناً بدون همکاری با سایر کانال ها موفق نخواهد بود. به عبارت دیگر ، تولید و انتشار ویدئو به تنهایی تضمین کننده موفقیت نخواهد بود و استفاده از روش های دیگر مانند وبلاگ ، وب سایت ، شبکه های اجتماعی و حتی تبلیغات در کانال های دیگر برای بهبود عملکرد کانال ضروری است.

می توانید گزیده هایی از فیلم ساخته شده را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید و کاربران را برای مشاهده کامل محتوای YouTube یا سایر دمات دعوت کنید. علاوه بر این ، می توانید مطالب موجود در آن را خلاصه کنید

فیلم خود را با متن در کانالهای مختلف مانند وب سایت ، وبلاگ ، خبرنامه ، بازاریابی ایمیل و شبکه های اجتماعی مانند توییتر منتشر کنید.

در آخر ، فراموش نکنید که محتوای ویدیو نیز به بهینه سازی موتور جستجو نیاز دارد. همچنین باید در انتخاب کلمات کلیدی ، برچسب ها و عناوین مربوط به فیلم خود مراقب باشید. این خدمات بدون توجه به بستر های نرم افزاری مورد نیاز کلیه خدمات انتشار ویدیو است.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا