برنامه نویسی

پادکست برنامه نویسی – برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟

خوب دوستان امروز با یک پادکست برنامه نویسی – برنامه نویسی را از‌ کجا شروع کنیم. از چه زبانی شروع کنیم، چقد طول میکشه برنامه نویسی یاد یگیریم، درامد یک برنامه نویس چقده به چطور هست، تا چند سالگی میتوانم برنامه نویسی کنم، خوب ما اینجا در خدمت شما هستیم که جواب سوال هاتون رو بدیم حتما پادکست را گوش دهید.

پادکست برنامه نویسی در اخر همین مقاله قابل گوش دادن هست اومید وارم بدرد تون بخوره

تاریخچه برنامه نویسی

برنامه‌نویسی رایانه (اختصاری برنامه نویسی) به‌طور کلی به فرایند نوشتن و توسعه نرم‌افزار کامپیوتر گفته می‌شود. به بیان جزئی‌تر برنامه‌نویسی رایانه به معنای فرایند تبدیل و سوق دادن فرمول حل یک مسئله یا الگوریتم محاسباتی، به یک برنامه قابل اجرا (نرم‌افزار) می‌باشد.

معنای برنامه‌نویسی رایانه در فرهنگ عامه می‌تواند به تمامی فرایند توسعه نرم‌افزار اطلاق گردد که شامل فعالیت‌های مختلفی همچون بررسی، توسعه، درک، طراحی الگوریتم؛ پیاده‌سازی، تست، اشکال زدایی و نگهداری نرم‌افزار‌های رایانه‌ای نیز می‌شود. همچنین برنامه‌نویس به شخصی اطلاق می‌گردد که عمل برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار را انجام می‌دهد.

برنامه‌نویسی مستلزم فعالیت‌هایی همچون تحلیل و درک مسئله است و عموماً حل چنین مسایلی منجر به ایجاد یک الگوریتم می‌شود، بازبینی نیازمندی‌های الگوریتم که شامل صحت و میزان منابع مصرفی است، پیاده‌سازی (که معمولاً به عنوان کدینگ از آن یاد می‌شود) این الگوریتم در یک زبان برنامه‌نویسی مقصد، تست کردن، اشکال زدایی، نگهداری کد منبع، پیاده‌سازی سیستم ساخت (build system) و مدیریت مصنوعات مشتق شده مانند کد ترجمه شده به زبان ماشین برنامه‌های کامپیوتری. الگوریتم اغلب تنها به شکل قابل تجزیه و تحلیل برای انسان و قابل استدلال با منطق نمایش داده می‌شود.

پادکست برنامه نویسی – از کجا برنامه نویسی را شروع کنیم

Click to rate this post!
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
آگهی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا