برنامه نویسی

محبوب ترین فریم ورک های پایتون | ۲۰۲۲

()

محبوب ترین فریم ورک های پایتون

فهرست موضوعات مطالب

فریم ورک چیست ?

فریم ورک های پایتون توسعه‌دهندگان پایتون برای آسان‌تر کردن گردش کار خود چه کاری باید انجام داد پاسخ فریم ورک های پایتون است. با خودکار کردن اجرای وظایف اضافی، فریم‌ورک‌ها زمان توسعه را کاهش می‌دهند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند که بیشتر روی منطق برنامه (به‌جای عناصر روزمره) و موضوعات مهم‌تری مانند SEO تمرکز کنند.

به عنوان یکی از زبان های برنامه نویسی پیشرو، هیچ محدودیتی برای چارچوب های پایتون وجود ندارد. قاب های مختلف مزایا و ویژگی های خود را دارند. بنابراین انتخاب فریم های متعدد باید بر اساس الزامات پروژه، ترجیحات توسعه دهندگان و هزینه طراحی سایت باشد.

Python همچنین یک زبان برنامه نویسی شی گرا سطح بالا است که برای توسعه سریع برنامه ها استفاده می شود، در حالی که PHP برای توسعه یک وب سایت یا برنامه وب پویا استفاده می شود. (اینجا را کلیک کنید تا بفهمید php چیست.)

Python و Node.js هر دو گزینه های بسیار محبوب و قدرتمندی برای توسعه وب و پشتیبان گیری هستند. (اینجا را کلیک کنید تا متوجه شوید nodejs چیست.)

دواپس چیست ؟ ( DevOps ) توضیح 0 تا 100 دواپس / 2022
خواندن

علاوه بر این، می توانید از Python در CodeIgniter استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک اسکریپت پایتون را از php برای مثال با تابع passthru اجرا کنید. (اینجا را کلیک کنید تا بفهمید CodeIgniter چیست.)

از طرف دیگر، استفاده از NGINX به عنوان یک وب سرور برای پایتون می تواند ترافیک وب سایت شما را حتی در سطوح پایین افزایش دهد. (اینجا را کلیک کنید تا بدانید موتور X چیست.)

اساساً سه نوع فریم پایتون وجود دارد: کامل، میکرو فریم و ناهمزمان.قبل از بحث در مورد بهترین چارچوب پایتون برای توسعه دهندگان در سال ۲۰۲۱، اجازه دهید نگاهی کوتاه به انواع مختلف چارچوب های پایتون بیندازیم.

انواع چارچوب‌های پایتون

چنین چارچوب هایی یک راه حل یکپارچه برای تمام نیازهای توسعه دهندگان است. مولدهای فرم، اعتبار سنجی فرم، و طرح بندی قالب معمولاً با یک قاب کامل دودکش معمولی در دسترس هستند.

۲. میکرو فریم ورک

این نوع چارچوب ها بسیار سبک هستند و ویژگی های اضافی مانند لایه پایگاه داده انتزاعی، اعتبار سنجی فرم و ابزارها و کتابخانه های خاص را ارائه نمی دهند. توسعه دهندگانی که از میکروفریم ها استفاده می کنند باید بسیاری از کدها و الزامات اضافی را به صورت دستی اضافه کنند.

۳. چارچوب ناهمزمان (asynchronous)

به دلیل محبوبیت اخیر، هر قاب ناهمزمان یک میکرو فریم است که امکان مدیریت طیف گسترده ای از اتصالات همزمان را فراهم می کند. به طور معمول، فریمورک های ناهمزمان ساخته شده برای پایتون از کتابخانه برنامه asyncio استفاده می کنند.

چرا از Python Frameworks استفاده کنیم؟

استفاده از رابط پایتون با فریم ورک نیز آسان است. چندین فریم وجود دارد که امکان تنظیم آسان و کدنویسی کمتر را فراهم می کند. آنها به توسعه دهندگان کمک می کنند تا کارها را سریعتر انجام دهند. با استفاده از این فریم ورک ها، بازی ها، اپلیکیشن ها، برنامه های آموزشی و نرم افزارهای دیگر را می توان سریعتر و بهتر ساخت.

۱) کدهایی که قابل خواندن و ذخیره هستند

هنگام نوشتن یک برنامه نرم افزاری، باید روی کیفیت کد منبع آن تمرکز کنید تا نگهداری و به روز رسانی آن آسان تر شود. قوانین نحوی پایتون به شما امکان می دهد مفاهیم را بدون نوشتن کد اضافی بیان کنید.پایتون، از سوی دیگر، بر خلاف سایر زبان های برنامه نویسی، بر قابلیت خواندن کد تأکید می کند و به شما اجازه می دهد از کلمات کلیدی انگلیسی به جای علائم نقطه گذاری استفاده کنید.

بنابراین، شما می توانید از پایتون برای ایجاد برنامه های سفارشی بدون نوشتن یک کد اضافی استفاده کنید. کد قابل خواندن و تمیز نیز به شما کمک می کند تا نرم افزار را بدون صرف هزینه و تلاش اضافی توسعه دهید و به روز کنید.

12 تا از بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع / 2022
خواندن

۲) Paradigms‌های برنامه نویسی متعدد

پایتون، و همچنین دیگر زبان های برنامه نویسی مدرن، از چندین فرم برنامه پشتیبانی می کند. همچنین به طور کامل از برنامه های شی گرا و ساختار یافته پشتیبانی می کند. علاوه بر این، ویژگی های زبان پایتون از مفاهیم مختلف در برنامه نویسی عملکردی و جنبه ای پشتیبانی می کند. پایتون دارای یک سیستم نوع پویا و مدیریت حافظه خودکار است. پارادایم های برنامه و ویژگی های این زبان به شما کمک می کند تا از پایتون برای توسعه برنامه های کاربردی نرم افزاری بزرگ و پیچیده استفاده کنید.

۳) سازگار با سیستم عامل های مختلف و سیستم عامل های بزرگ

پایتون در حال حاضر از بسیاری از سیستم عامل پشتیبانی می کند. شما حتی می توانید از مترجمان پایتون برای اجرای کد سیستم عامل های خاص و ابزارها استفاده کنید. همچنین، پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری است. پایتون به شما اجازه می دهد کد مشابهی را در سیستم عامل های متعدد بدون نوترکیب اجرا کنید.

بنابراین، پس از هر گونه تغییرات لازم نیست دوباره کد را مجددا کامپایل کنید. شما همچنین می توانید کد برنامه اصلاح شده را بدون تجمع اجرا کنید و بلافاصله اثر تغییرات کد را بررسی کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد تغییرات دلخواه را در کد بدون افزایش زمان توسعه ایجاد کنید.۴) کتابخانه استاندارد قوی

کتابخانه استاندارد بزرگ و قدرتمند آن باعث برتری پایتون نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی می شود. کتابخانه استاندارد به شما امکان می دهد طیف گسترده ای از ماژول ها را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. هر ماژول به شما اجازه می دهد تا بدون نوشتن کد اضافی، توابعی را به برنامه پایتون اضافه کنید.

به عنوان مثال، هنگام نوشتن یک برنامه وب در پایتون، می توانید از ماژول های ویژه برای پیاده سازی وب سرویس ها، انجام عملیات متوالی، مدیریت رابط سیستم عامل یا کار با پروتکل های اینترنت استفاده کنید. حتی می‌توانید با بررسی مستندات استاندارد کتابخانه پایتون اطلاعاتی در مورد ماژول‌های مختلف جمع‌آوری کنید.

۵) انواع فریم ها و ابزارهای متن باز

پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی متن باز به شما کمک می کند تا هزینه های توسعه نرم افزار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. حتی می توانید از چندین چارچوب، کتابخانه ها و ابزارهای توسعه منبع باز پایتون برای محدود کردن زمان توسعه بدون افزایش هزینه های توسعه استفاده کنید. شما حتی می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از چارچوب‌های منبع باز و ابزارهای توسعه پایتون متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

کتاب اصول برنامه نویسی شبکه با پایتون
خواندن

به عنوان مثال، می‌توانید با استفاده از فریمورک‌های قدرتمند پایتون مانند جنگو، فلاسک، پیرامید، بطری و چری‌پی، توسعه برنامه‌های وب را به راحتی و به سرعت انجام دهید. همچنین می توانید با استفاده از چارچوب ها و نوار ابزارهایی مانند PyQT، PyJs، PyGUI، Kivy، PyGTK و WxPython، توسعه برنامه رابط کاربری گرافیکی خود را سرعت بخشید.

۶) توسعه نرم افزارهای پیچیده را ساده کنید.

پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است. بنابراین، می توانید از زبان برنامه نویسی برای توسعه دسکتاپ و برنامه های کاربردی وب استفاده کنید.همچنین می توانید از پایتون برای توسعه برنامه های پیچیده علمی و عددی استفاده کنید. پایتون با ویژگی هایی طراحی شده است که تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم را آسان می کند. شما می توانید از ویژگی های Python Data Analysis برای ایجاد راه حل های بزرگ داده سفارشی بدون صرف زمان و تلاش اضافی استفاده کنید.

در عین حال، کتابخانه های تجسم داده ها و API های ارائه شده توسط پایتون به شما کمک می کند تا داده ها را به شیوه ای جذاب تر و کارآمدتر ارائه دهید. بسیاری از توسعه دهندگان پایتون حتی از پایتون برای انجام وظایف هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی استفاده می کنند.

۷) توسعه مبتنی بر آزمایش را اتخاذ کنید

شما می توانید به سرعت از پایتون برای ایجاد نمونه های اولیه نرم افزار استفاده کنید. همچنین می توانید به سادگی با تغییر کد پایتون، نرم افزار را مستقیماً از نمونه اولیه بسازید. پایتون برنامه نویسی و آزمایش را حتی با دسترسی TDD آسان می کند. شما می توانید به راحتی تست های مورد نیاز خود را قبل از نوشتن کد بنویسید و از تست ها برای ارزیابی مداوم کد برنامه استفاده کنید. همچنین می‌توان از آزمایش‌ها برای بررسی اینکه برنامه با کد منبع از پیش تعریف‌شده مورد نیاز مطابقت دارد، استفاده کرد.

انواع فریم ورک های پایتون

۱: محبوب ترین فریم ورک های پایتون (جنگو)

محبوبترین فریم ورک های پایتون جنگو

فریم ورک Django (Django)، توسعه یافته توسط بنیاد نرم افزار جنگو، یک فریم ورک کامل برای پایتون است. این فریم ورک که به طور رسمی در جولای ۲۰۰۵ منتشر شد، به صورت رایگان و منبع باز در دسترس بود. این فریم ورک به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد و برنامه های پیچیده را به روشی ساده تر ایجاد کنند و زمان بسیار کمتری نسبت به سایر فریم ورک ها می گیرد.

کتاب آموش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی جدید ترین کتاب سال 2020
خواندن

این برنامه به دلیل دارا بودن مجموعه بزرگی از کتابخانه های نوشته شده به زبان پایتون در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب است.از جمله ویژگی های این فریم ورک می توان به کارایی، کامپوننت های قابل استفاده مجدد و کدنویسی کمتر اشاره کرد. برخی از ویژگی های اصلی جنگو عبارتند از: مسیریابی URL، نقشه برداری اشیای رابطه ای (ORM)، مکانیزم احراز هویت، موتور قالب.

این برنامه از چندین پایگاه داده مانند PostgreSQL، MySQL، SQLite و Oracle پشتیبانی می کند. بنابراین، انتقال کد از یک پایگاه داده به پایگاه داده دیگر کار را برای توسعه دهندگان آسان می کند.

علاوه بر این، از وب سرورها پشتیبانی می کند و هزینه های طراحی سایت را کاهش می دهد. جنگو به دلیل ویژگی های شگفت انگیزی که دارد به طور گسترده توسط محبوب ترین شرکت ها مانند اینستاگرام، پینترست، دیسکوس، موزیلا، واشنگتن تایمز و بیت باکت استفاده می شود. (اینجا را کلیک کنید تا متوجه شوید جنگو چیست.)

۲. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (CherryPy)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (CherryPy)  

Micro فریم ورک CherryPy یک منبع باز و شی گرا پایتون فریم ورک است که از رویکرد مینیمالیستی پیروی می کند. فریم ورک CherryPy یکی از قدیمی ترین پایتون فریم ورک است که در ژوئن ۲۰۰۲ راه اندازی شد.

هر برنامه وب تحت CherryPy را می توان یک برنامه پایتون مستقل با یک وب سرور چند رشته ای داخلی در نظر گرفت که بر روی هر سیستم عاملی اجرا می شود. چنین برنامه ای را می توان در هر جایی که یک برنامه معمولی پایتون می تواند اجرا کند، مستقر کرد.

برای اجرای برنامه های توسعه یافته با CherryPy به سرور آپاچی نیاز ندارید. فریم ورک CherryPy به توسعه دهنده اجازه می دهد تا از هر فناوری برای دسترسی به داده ها، الگوها و غیره استفاده کند. (برای اطلاع از اینکه آپاچی چیست، به اینجا مراجعه کنید.)

۳. محبوب ترین فریم ورک های پایتون  (Pyramid)

محبوبترین فریم ورک های پایتون  (Pyramid)

Pyramid یک فریم ورک پایتون است که از احراز هویت و مسیریابی پشتیبانی می کند. این فریم ورک برای توسعه برنامه های کاربردی وب بزرگ مانند CMS عالی است و برای نمونه سازی و همچنین برای توسعه دهندگانی که روی پروژه های API کار می کنند مفید است. این هرم انعطاف پذیر است و می توان از آن برای انواع پروژه های ساده و پیچیده استفاده کرد.

۴. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Grok)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Grok)

Grok یکی دیگر از چارچوب های وب برای توسعه دهندگان پایتون است. این نرم افزار برای مبتدیان و توسعه دهندگان وب با تجربه بالا در نظر گرفته شده است. Grook بر توسعه سریع تاکید دارد و بسیار آسان و قدرتمند است.

زبان برنامه نویسی پرل perl چیست ؟ / 0 تا 100 توضیحات /2022
خواندن

Grock این کار را با Zope Toolkit (ZTK) انجام می دهد، مجموعه ای از کتابخانه های پیشرفته و شی گرا که برای استفاده مجدد از چارچوب های وب طراحی شده اند. در حالی که Grook از ZTK استفاده می کند و درآمد زیادی از آن به دست می آورد، می توانید بدون دانش خاصی از ZTK با ZTK شروع کنید.

۵. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (TurboGears)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (TurboGears)  

TurboGears یک وب سایت کامل فریم ورک است. این فریم ورک مبتنی بر داده های وب پایتون، منبع باز و رایگان است. با کمک مؤلفه‌هایی مانند WebOb، SQLAlchemy، Genshi و Repoze، می‌توانید برنامه‌هایی را توسعه دهید که نیاز به اتصال به پایگاه داده بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از سایر چارچوب‌های موجود دارند.

۶. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Web2Py)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Web2Py)

Web2py یک برنامه وب چند پلتفرمی فریم ورک است که با پایتون نوشته شده است. همچنین فریم ورک منبع باز پایتون وب است و در سپتامبر ۲۰۰۷ منتشر شد و به کاربران اجازه می دهد محتوای وب پویا در پایتون ایجاد کنند.

فریم ورک Web2py دارای یک ویرایشگر کد، دیباگر و ابزار استقرار است که به شما امکان می دهد کد خود را توسعه و اشکال زدایی کنید و همچنین به راحتی برنامه ها را آزمایش و نگهداری کنید.این فریم ورک شامل سیستم تیکتینگ می باشد و در صورت بروز خطا، ایمیلی برای کاربر صادر می کند. این تیکت به کاربر کمک می کند تا وضعیت خطا را کنترل کند.

۷. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Flask)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Flask)

Flask یکی دیگر از فریم ورک محبوب پایتون است. این فریم ورک با الهام از چارچوب Sinatra Ruby به الگوی Jinja2 و نوار ابزار Werkzeug WSGI نیاز دارد. به لطف طراحی سبک و مدولار، فلاسک به راحتی با هر پلتفرمی سازگار است.

Flask به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که از هر جایی که به پلاگین نیاز است یک برنامه وب قوی بسازند. این فریم ورک کوچک با Google App Engine سازگار است. اینجا را کلیک کنید تا متوجه شوید این فلاسک چیست.

۸. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Bottle)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Bottle)

بطری فریم ورک کوچک است. این یک فریم ورک سبک وزن و با استفاده آسان است که معمولاً برای ساخت برنامه های وب کوچک استفاده می شود. این فریم ورک یک فایل منبع منحصر به فرد برای هر پروژه یا برنامه ایجاد می کند. این فریم ورک به برنامه های دیگر (غیر از کتابخانه استاندارد پایتون) وابسته نیست.

چرا باید پایتون یاد بگیریم | 13 دلیل مهم یادگیری پایتون | 2023
خواندن

۹. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Tornado)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Tornado)

Tornado یکی دیگر از فریم ورک برنامه وب پایتون است. این گردباد در ابتدا برای شرکتی به نام FriendFeed ساخته شد، اما بعداً توسط فیس بوک در سال ۲۰۰۹ خریداری شد. Tornado یک فریم ورک منبع باز است و عموماً به دلیل عملکرد بالای خود شناخته شده است. Tornado همچنین از یک شبکه ورودی / خروجی بدون انسداد با توانایی مدیریت بیش از ۱۰۰۰۰ اتصال به طور همزمان استفاده می کند.

۱۰. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (BlueBream)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (BlueBream)

BlueBream یکی دیگر از کتابخانه های متن باز و برنامه وب رایگان فریم ورک است که به زبان پایتون نوشته شده است. این ابزار معماری مؤلفه، پایگاه داده شی تراکنش، مدل امنیتی قوی و بسیاری ویژگی های دیگر را ارائه می دهد.۱۱. کیشوت

۱۱. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Quixote)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Quixote)

چارچوبی برای نوشتن برنامه های کاربردی وب با استفاده از پایتون است. اهداف آن انعطاف پذیری و عملکرد بالا است. برنامه های Quixote مانند برنامه های کاربردی سنتی ساختار یافته اند. منطق قالب‌بندی صفحه وب شامل کلاس‌ها و توابع پایتون است.

۱۲. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Giotto)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Giotto)

Giotto چارچوبی برای ایجاد اپلیکیشن است. گیتو بر اساس مفهوم مدل، نمای و کنترلر است. این فریم ورک برای اجرای برنامه های دقیق و تمیز طراحی شده است که منجر به کدهایی می شود که می توانند برای مدت طولانی ذخیره شوند.

در مقایسه با سایر چارچوب‌های وب محبوب که برای راه‌اندازی سریع ساخته شده‌اند، Gito بر پاکی و خوانایی کد و توانایی ذخیره کد در آینده تمرکز کرده است. دروازه کدی را تولید می کند که به سرعت نصب می شود اما بعد از تکرارهای زیاد پیچیده نمی شود.

۱۳. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Pylons)

پروژه Pylons از گروه متنوعی از رهبران پروژه با تجربه استفاده از چارچوب وب پایتون تشکیل شده است. هدف Pylon ارائه ایده های جدید برای مشکلات کلاسیک توسعه وب است. پروژه Pylon به جای تمرکز بر یک چارچوب وب، مجموعه ای از فناوری های مرتبط را توسعه می دهد. اولین پکیج پروژه Pylon، Pyramid Web Framework بود.

بسته های دیگر، از جمله کامپوننت ها و برنامه های کاربردی سطح بالا، به مرور زمان به بسته Pylon اضافه شده اند. این پروژه به اکوسیستمی از اجزای کاملاً آزمایش شده و مستند تبدیل شده است که به راحتی با هم کار می کنند.

۱۴. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Dash)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Dash)

Dash یکی دیگر از چارچوب های پایتون برای ساخت سریع برنامه های داده در پایتون، R و جولیا است.
Dash، بر اساس Plotly.js و React.js، برای ایجاد و استقرار برنامه های کاربردی سفارشی با Python، R یا Julia ایده آل است.جعبه Dash مخصوصاً برای هر کسی که با داده کار می کند مناسب است.
Dash با چند قالب ساده، تمام فناوری‌ها و پروتکل‌های مورد نیاز برای ساخت یک برنامه وب کامل با تجسم داده‌های تعاملی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این، Dash به اندازه کافی ساده است که می تواند در کمتر از ۱۰ دقیقه با پایتون، R یا جولیا ارتباط برقرار کند.

پادکست برنامه نویسی - برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟
خواندن

برنامه های Dash در یک مرورگر وب ارائه می شوند. می توانید برنامه های خود را در ماشین های مجازی یا کلاسترهای Kubernetes مستقر کنید و سپس آنها را از طریق URL ها به اشتراک بگذارید. از آنجایی که برنامه های Dash در مرورگرهای وب قرار دارند، Dash ذاتاً چند پلتفرم است و برای استفاده به عنوان یک برنامه تلفن همراه عالی است.

۱۵. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Falcon)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Falcon)

Falcon یک کتابخانه مینیمالیستی WSGI برای ایجاد برنامه های کاربردی وب سریع و پشتیبان گیری از برنامه ها است. وقتی صحبت از ساخت یک API HTTP به میان می‌آید، سایر فریم ورک‌ها برنامه شما را با وابستگی‌ها و انتزاعات غیرضروری مختلف سنگین می‌کنند. اما فالکون با طراحی تمیز خود که شامل معماری سبک HTTP و REST می شود، در این زمینه خودنمایی می کند.
فالکون یک چارچوب وب امن پایتون است و با کارایی بالای خود برای تهیه نسخه پشتیبان و خدمات برنامه نویسی مناسب است.

۱۶.محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Hug)

Hug یک API توسعه یافته توسط فریم ورک است که در پایتون ۳ پیاده سازی شده است. پیشنهادات بالاتری دارد. همانطور که در وب سایت رسمی آن توضیح داده شده است، The Hug را می توان در ۴ کلمه زیر خلاصه کرد: خوانا، تمیز، بسیار ساده.

۱۷. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Pycnic)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Pycnic)

Pycnic یک چارچوب وب است که کاملاً با WSGI مطابق با JSON است و برای ایجاد برنامه های وب سریع و مدرن مبتنی بر AJAX استفاده می شود.فایل های استاتیک نیز از طریق CDN یا یک وب سرور استاندارد مانند آپاچی ارائه می شوند.
Pycnic، در حالی که یک پایه کد کوچک ارائه می دهد، مسیریابی JSON، کوکی ها و مدیریت خطا را ارائه می دهد.

۱۸. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Growler)

Growler یک چارچوب وب پایتون مبتنی بر آسینسیو است. Growler، مانند چارچوب Connect & Express در اکوسیستم nodejs، از یک شیء کاربردی واحد و مجموعه ای از نرم افزارهای میانی برای پردازش درخواست های HTTP استفاده می کند.

۱۹. محبوب ترین فریم ورک های پایتون (Uvloop)

محبوبترین فریم ورک های پایتون (Uvloop)

asyncio یک چارچوب I/O ناهمزمان با کتابخانه استاندارد پایتون است. چارچوب uvloop یک جایگزین کامل برای چرخه رویداد asyncio است. uvloop بر اساس Cython و بر اساس libuv ساخته شده است.
Uvloop سرعت asyncio را افزایش می دهد. در واقع، حداقل دو برابر سریعتر از nodejs، gevent و هر فریمورک ناهمزمان پایتون دیگر اجرا می شود. عملکرد Asyncio مبتنی بر Uvloop نزدیک به برنامه های Go است.

زبان برنامه نویسی پرل perl چیست ؟ / 0 تا 100 توضیحات /2022
خواندن

(Sanic) محبوب ترین فریم ورک های پایتون . ۲۰

محبوبترین فریم ورک های پایتون .21

Sanic یک وب سرور Python 3.7+ و سایر چارچوب های وب پایتون است که به شما امکان می دهد از دستور ناهمگام سازی / آماده به کار اضافه شده در Python 3.5 استفاده کنید و باعث می شود کد شما بسیار سریعتر اجرا شود. همچنین لازم است بدانید که Sanic با سایر قاب ها متفاوت است. زیرا Sanic هم فریمورک است و هم وب سرور.

(AIOHTTP ) محبوب ترین فریم ورک های پایتون .۲۱

فریم aiohttp یک فریم همزمان محبوب بر اساس کتابخانه asyncio است که از روزهای اولیه این کتابخانه وجود داشته است. مانند Flask، یک شی پرس و جو و یک مسیریاب برای هدایت درخواست ها به توابعی که مدیریت می کند ارائه می دهد.

آخرین کلمه

همانطور که در این مقاله ذکر شد، چندین فریمورک برای پایتون در دسترس است.در این مقاله بهترین فریمورک های قابل استفاده در زمینه های کاربردی را ارائه کرده ایم. Django، CherryPy، TurboGears، Web2py، Pylons، Flask و Pyramid چارچوبی عالی برای هر توسعه‌دهنده‌ای هستند که می‌خواهند وارد دنیای آنلاین و برنامه‌های کاربردی شوند.

با این حال، پایتون مانند سایر زبان های برنامه نویسی دارای اشکالاتی است. این برنامه فاقد برخی از ویژگی های داخلی ارائه شده توسط سایر زبان های برنامه نویسی مدرن است. بنابراین، شما باید از کتابخانه ها، ماژول ها و چارچوب های پایتون برای سرعت بخشیدن به توسعه نرم افزار خود استفاده کنید. همچنین، چندین مطالعه نشان داده است که پایتون از چندین زبان برنامه نویسی محبوب از جمله جاوا و C ++ کندتر است. شما باید سرعت برنامه پایتون را با تغییر کد برنامه یا استفاده از زمان اجرا خود افزایش دهید. همچنین می توانید از پایتون برای سرعت بخشیدن به توسعه نرم افزار و ساده سازی نگهداری نرم افزار استفاده کنید.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا