هک و امنیت

کاربرد پایتون در هک و امنیت چیست؟🐍

کاربرد پایتون در هک و امنیت چیست؟

سلام خدمت کاربران عزیز مجله آی تی در این مقاله قصد داریم به سوال های خیلی زیاد شما که از من میشه پاسخ بدیم که کاربرد پایتون در هک و امنیت چیست؟ ما قبلا ۱۰ زبان برنامه نویسی برای هکر شدن  گفتیم ولی برای دونستن کاربرد پایتون در هک و امنیت. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

سوالاتی که در ذهن شما هست:

 • بهترین زبان برنامه نویسی برای هک چیست ؟
 • آیا اصلا زبان برنامه نویسی برای هک و امنیت نیاز است؟
 • کدام زبان بهتر از دیگری است ؟
 • ایا پایتون زبان خوبی برای هک و امنیت است؟
مطالب مرتبط

مانند هر شغل ، سطح کار نیز می تواند متفاوت باشد. در زمینه تست نفوذ و امنیت ، سطح کار نیز متفاوت است ، یعنی هر شخص با توجه به دانش و نیاز خود می تواند در سطوح مختلفی باشد. در سطح اولیه یادگیری ، نیازی به زبان برنامه نیست. نوشتن نیست ، اما برای بالا بردن سطح علمی و تعمیق در این زمینه ، باید حداقل یک زبان برنامه نویسی را با توجه به علاقه خود یاد بگیرید.

به عنوان مثال ، اگر به روش آزمایش نفوذ سیستم عامل های ویندوز علاقه مند هستید ، بهتر است به زبان های .net مانند C # بروید ، به عنوان مثال ، ابزارهایی مانند Rat ، Keyloggers و گر. برای خود بنویسید و با آسیب پذیری های برنامه های نوشته شده به این زبان آشنا شوید.

زبان های دیگر مانند php و asp می توانند به شما در درک وب و آسیب پذیری های آنها کمک کنند و حتی با این زبان ها سو explo استفاده کنند. بنابراین به طور کلی زبان برنامه نویسی خاصی برای هک و امنیت وجود ندارد و شما باید متناسب با علاقه خود زبان انتخاب کنید.

python
این زبان برنامه نویسی بسیار ساده تر از زبان های دیگر است و از ویژگی های بسیار خوبی در کتابخانه های خود برخوردار است. به عنوان مثال ، اگر برنامه ای با C ++ با ۱۰۰۰ خط نوشته شده باشد ، ممکن است با Python ، شاید ۵۰۰ خط انجام شود ، به همین دلیل بسیاری برای تست نفوذ به این زبان برنامه نویسی مراجعه می کنند.

آشنایی با کاربرد از پایتون در هک و امنیت

اکسپلویت نویسی یکی از مراحل بسیار تخصصی و حرفه ای در هک و امنیت است که بسیاری با پیدا کردن اسیب پذیری اکسپلویت ان را به صورت یک برنامه با زبان پایتون می سازند تا عملکرد اکسپلویت به صورت دقیق و صحیح انجام شود. برخی از دیگر اکسپلویت ها فقط در قالب یک برنامه نوشته شده قابل استفاده هستند پس با درک این موضوع به یک زبان برنامه نویسی نیاز است که هم امکانات کاملی داشته باشد و هم در سریع ترین زمان ممکن به صورت ساده قابل استفاده باشد.

بخش خیلی کوچیکی از کاربرد پایتون

 1. خوانایی بالا و نزدیک به زبان انگلیسی (زبان انسان)
 2. دارای محیط کنسول و گرافیکی
 3. قابل استفاده در طراحی وبسایتهای بسیار قدرتمند
 4. توان همبستگی با زبان های C و ++C و COM و ActiveX و Java
 5. ساخت اپلیکیشن های الوده و رات جهت تست نفوذ
 6. امکان ساخت اکسپلویت های حرفه ای
 7. امکان اجرای پایتون در انواع سیستم عامل ها

ایجاد کانکشن و ارسال و دریافت متن و فایل

پایتون یک کتابخانه به نام سوکت دارد که به مردم امکان می دهد
برای ایجاد یک ارتباط دو طرفه و ارسال فایل یا متن به یکدیگر ، اکنون با کمی خلاقیت می توانید یک ابزار Trojan را برای خود کدگذاری کنید.

 

Click to rate this post!
[Total: ۴ Average: ۳.۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا