برنامه نویسیکسب و کار

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست؟ | توضیحات ۰ تا ۱۰۰ | ۲۰۲۲

()

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست؟ | توضیحات ۰ تا ۱۰۰ | ۲۰۲۲

زبان برنامه نویسی سالیدیتی در سال ۲۰۱۴ توسط گاوین وود ، یویچی هیرای ، کریستین راستویسنر و الکس برژزاس معرفی شد. Eسالیدیتی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا با الهام از زبان های برنامه JavaScript ، Python و C ++ است. حروف این زبان شبیه به حروف مورد استفاده در برنامه نویسی جاوا است. همبستگی همچنین متغیرها ، کلاس ها و عملکردهای جاوا را انجام می دهد.

استفاده از زبان برنامه نویسی سالیدیتی در صنعت ارز دیجیتال

از زبان برنامه نویسی سالیدیتی برای ایجاد قراردادهای هوشمند در blockchain Atrium China و اجرای فعالیت های شبکه متصل استفاده می شود. توافق نامه های هوشمند می توانند یک نوآوری بسیار مهم در اجرای معاملات معتبر و بدون دخالت اشخاص ثالث در نظر گرفته شوند.

معامله هوشمند به سادگی یک پروتکل رایانه ای است که در بلوک های مختلف چینی اجرا می شود.

در این نوع قرارداد ، اگر یک سری شرایط برآورده شود ، دستورالعمل های ویژه توسط برنامه نویس ارائه می شود. کلاس ها و کتابخانه های زیادی در سالیدیتی وجود دارد که می تواند به توسعه قراردادهای هوشمند کمک کند.

ویژگی های منحصر به فرد زبان ، که امنیت و شفافیت برای blockchain دهلیز را فراهم می کند ، استفاده دیگری دارد. سایر کاربردهای موجود در این زبان شامل امکان استفاده از حراج ها ، حراج ها و فرآیندهای رای گیری است.

علاوه بر نوشتن و ایجاد قراردادهای هوشمند در دهلیز ، همچنین به شما امکان می دهد شبکه دهلیز خود را توسعه داده و بهبود بخشید.

قراردادهای هوشمند شامل دو بخش جداگانه و جداگانه از داده و کد است و فقط با تنظیم این زبان تخصصی در آنها ، آنها به طور خودکار و بدون مداخله شخص ثالث هستند.

اگر می خواهیم به مهمترین استفاده از زبان سالیدیتی اشاره کنیم ، باید با این واقعیت مقابله کنیم که این زبان تخصصی بلوک های قبلی و بعدی شبکه blockchain چینی را به هم متصل می کند تا در پایان یک زنجیره و به هم پیوسته ایجاد شود.

با تشکیل چنین شبکه blockchain چینی ، هیچ فرصتی برای هک یا دستکاری در معاملات وجود نخواهد داشت.

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست

توافق هوشمندانه در زبان برنامه نویسی سالیدیتی

توافق نامه برنامه نویسی هوشمند سالیدیتی با مجموعه ای از داده ها و یک قطعه کد واقع در آدرس شبکه دهلیز تعریف شده است. این توافق نامه معاملات Introblock را در بلوک چینی مدیریت می کند.

یک آدرس خاص به شکل یک کلید رمزگذاری به هر بلوک اختصاص داده می شود. این آدرس با استفاده از تابع PIT در آدرس بلوک قبلی ایجاد می شود. به همین دلیل ، اتصال بین بلوک های مجاور ایجاد می شود و فقط می توان از این طریق تغییراتی در بلوک ها ایجاد کرد.

پردازشگر مجازی اتریوم

توافق نامه های هوشمند مبتنی بر سالیدیتی در دستگاه مجازی Ethereum تنظیم و اجرا می شوند. دستگاه مجازی Atrium یک دستگاه تورینگ کامل است. این دستگاه الگویی برای محاسبات ریاضی است که دارای حافظه بی پایان و زمان پردازش است.

هر رایانه ای که به شبکه blockchain چینی وصل می شود ، گره نامیده می شود. همه گره ها روی دستگاه دهلیز مجازی کار می کنند. وظیفه گره ها بررسی و محاسبه و محاسبه معاملات است. وقتی نوبت به ایجاد تغییر در شبکه دهلیز می رسد ، همه گره ها باید با آنچه اتفاق می افتد موافق باشند. به همین دلیل احتمال خطا یا فریب در این شبکه از بین رفته است.

ویژگی های زبان برنامه نویسی سالیدیتی

برای فهمیدن مهمترین ویژگی های زبان سالیدیتی ، بهتر است موارد زیر را با دقت در نظر بگیرید:

مناسبت ها

رویدادهای مختلفی که برای داده های ثبت نام مربوط به سوابق blockchain رخ می دهد. این رویدادها به عنوان تابعی عمل می کنند که داده ها را دریافت می کند ، و سپس محیط ورود به سیستم blockchain را ثبت می کند.مدل داده استاتیک

با وجود شباهت های زیادی که این زبان با سایر زبانهای تخصصی مانند JavaScript دارد ، مدل داده استاتیک است.

سطح دسترسی

دو نوع سطح دسترسی تعبیه شده در این زبان وجود دارد که عمدتاً به عنوان فانی و متعلق به آنها شناخته می شوند. البته این قابل درک است که دسترسی به سطوح دیگر نیز برای اطمینان از امنیت و امنیت بیشتر انجام می شود.

مدل داده‌ای ایستا

علی‌رغم شباهت‌های بسیار زیادی که این زبان با زبان‌های تخصصی دیگر مثل جاوا اسکریپت دارد، مدل داده‌ای در آن ایستا است.

ساختار داده و قرارداد

در محیط تخصصی زبان سالیدیتی ، همه چیز به صورت قراردادی و ساختار داده ترتیب داده می شود. با استفاده از این ویژگی ها ، قراردادها به راحتی می توانند تشکیل و مدیریت و کنترل کنند.

تغییر رفتار تابع

این امکان که در زبان سالیدیتی فراهم شده است، با استفاده از قابلیت Function Modifier صورت می‌پذیرد. در دایره‌المعارف زبان سالیدیتی ، از Function Modifier به عنوان ویرایشگر توابع نام برده می‌شود که با اصلاح و بازنویسی توابع در قراردادهای وارث، فرصت تغییر رفتار در توابع را فراهم خواهد کرد.

امکان Import فایل‌ها

با استفاده از این ویژگی بسیار مهم ، می توان کد پرونده های مختلف را در اطراف زبان برنامه Solidity وارد کرد.

کتابخانه

مهمترین ویژگی این زبان ، کتابخانه های آن است که حاوی منابع غنی و اطلاعات برنامه نویسی کافی است. اگر این مقاله را به عنوان یک توسعه دهنده می خوانید ، جالب است بدانید که استفاده از کتابخانه های غنی و متنوع به این زبان ، قراردادها را می توان به راحتی رمزگذاری کرد. همچنین می توان قراردادهایی را که از این طریق طراحی شده اند ، اسکان دهید.

البته ، همانطور که گفته شد ، این زبان دارای چندین قابلیت است که امکان دسترسی به عملیات خاص تر را فراهم می کند. به عنوان مثال ، ویژگی های برجسته این زبان شامل آرایه‌های داینامیک در حافظه و همچنین امکان تبدیل انواع داده ها است.محیط های توسعه نرم افزار برنامه نویسی زبان سالیدیتی

زبان برنامه نویسی سالیدیتی چیست

محیط‌های توسعه نرم‌افزار برای برنامه‌نویسی به زبان سالیدیتی

محصولات نرم افزاری را می توان برای نیازهای خاص (برای یک مشتری خاص یا گروهی از کاربران بالقوه) توسعه داد. توسعه نرم افزار مجموعه ای از فعالیت هایی است که پس از نهایی شدن، منجر به تولید یک محصول نرم افزاری می شود. محصولات توسعه یافته می توانند نتیجه چند خط ساده یا میلیون ها خط کد باشند.

محیط توسعه نرم افزار یکپارچه (IDE) یک محیط گرافیکی است که شامل تمام یا برخی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه نرم افزار است. مهمترین محیط های توسعه نرم افزار سالیدیتی عبارتند از:

 • ریمیکس Remix
 • ویژوال استودیو Visual Studio
 • اتر اتم Ether atom

دوره‌های آموزشی زبان برنامه نویسی سالیدیتی

با توجه به اینکه اکنون با نیاز به استفاده از زبان سالیدیتی آشنا شده اید، جالب است بدانید که یادگیری این زبان برنامه نویسی تخصصی آسان است. آن دسته از توسعه دهندگانی که با فضای کدنویسی آشنا هستند و اکنون می خواهند پروژه هایی را با استفاده از این زبان تخصصی شروع کنند، می توانند برای این منظور به مکان های خاصی مراجعه کنند.

سایت کریپتو زامبی

اکنون صفحه ای به نام Crypto Zumbies وجود دارد که در آن می توانید برنامه ای را بر اساس Solidity راه اندازی کنید.

شاید در نگاه اول این سایت و اطراف آن شما را به یاد سایت کد آکادمی بیاندازد، اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که سایت Crypto Zombies امکانات و ابزارهای خلاقانه تری را در اختیار شما قرار می دهد. مسئولیت ها و پروژه های کوچک و فشرده ای که این سایت به عنوان یک توسعه دهنده در اختیار شما قرار می دهد،

بستری را برای شما فراهم می کند تا به راحتی برنامه نویسی Solidity را در مرورگر خود انجام دهید.علاوه بر این ، در عین حال پاسخ های دقیق یا نادرست و راه حل هایی که برای وظایف خود ارائه می دهید برای تکرار اشتباهات خود تکرار نمی شود.

این سایت به عنوان zumbies crypto شناخته شده است زیرا می توانید از قابلیت طراحی آن با استفاده از زبان سالیدیتی استفاده کنید. بدیهی است ، با طراحی یک بازی رسمی ، نمی توان تمام سطوح این زبان تخصصی را تسلط یافت.

به یاد داشته باشید که روند ساخت این بازی با سالیدیتی می تواند نکات و تجربیات ارزشمندی را برای شما فراهم کند که مطمئناً در آینده و برای توسعه پروژه های سنگین تر مفید خواهد بود. همچنین ، اگر فکر می کنید هنوز در دنیای برنامه نویسی چندان حرفه ای نیستید ، می توانید به دوره های رایگان در آکادمی کد بروید و یادگیری این زبان را در آنجا تجربه کنید.

اگر قصد دارید که به صورت حرفه‌ای به سراغ آموختن زبان Solidity بروید، بهتر است که به پیشنهاد ما عمل کنید و در نهایت به یک مدرک بین‌المللی و معتبر دست یابید که روی شبکه بلاک چین اتریوم هم ثبت شده است.

سایت Bitdegree

جالب است بدانید که در حال حاضر سایت ها و مجموعه هایی وجود دارند که دوره های زبان اختصاصی و معتبر را ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، سایت BitDegree یکی از بسته های یادگیری آنلاین است که همچنین سهم یادگیری زبان سالیدیتی را دارد. با نوشتن دوره های آنلاین در این سایت ، می توانید یک دوره آموزشی کاملاً حرفه ای را فقط با ۸۰ تا ۱۰۰ دلار طی کنید و سرانجام پس از فارغ التحصیلی دوره آموزشی ، به یک مدرک منحصر به فرد خواهید رسید. همانطور که گفته شد ، دوره های زبان Solidity به طور مستقیم در شبکه Atrium در این وب سایت ثبت می شود ، پس از آن می توانید از بازار کار سودآور زبان کاملاً استفاده کنید.

وب سایت B9LAB.com

البته مجموعه های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها برای نشان دادن دو نشان مختلف با یک فلش استفاده کرد. به عنوان مثال، B9LAB.com نیز این دوره را به علاقه مندان ارائه می دهد. اما تفاوت این مجموعه با صفحه قبل در این است که علاوه بر عدم ثبت سند در شبکه اتریوم باید هزینه ای بین ۱۴۵۰ تا ۱۷۵۰ دلار نیز بپردازید. البته بهترین ویژگی این سایت این است که می توانید دوره رایگان کار با شبکه اتریوم را یاد بگیرید.

مزایای یادگیری زبان برنامه نویسی سالیدیتی

زبان برنامه نویسی سالیدیتی بهترین گزینه برای آموزش برنامه نویسی بلاک چین است. افرادی که قبلاً با جاوا اسکریپت، پایتون یا CiplusPlus کار کرده اند در درک این زبان مشکلی نخواهند داشت.

علاوه بر این، اتریوم یک ارز دیجیتال بسیار محبوب است که پس از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. اپلیکیشن های اتریوم روز به روز در حال رشد هستند و افرادی که می توانند زبان سالیدیتی را به خوبی یاد بگیرند، قطعا از امکانات ویژه آن بهره مند خواهند شد.

از طریق زبان برنامه نویسی solidity کسب درآمد کنید

بلاک چین به یکی از جدیدترین کسب و کارهای آنلاین برای کسب درآمد خوب تبدیل شده است. روش های کسب درآمد از بلاک چین متفاوت است. یکی از بهترین روش ها برنامه نویسی بلاک چین است.

البته افرادی که قصد ورود به دنیای بلاک چین و یادگیری زبان برنامه نویسی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که باید بلاک چین و نحوه عملکرد آن را به خوبی بشناسند. در غیر این صورت احتمالا با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

از آنجایی که سالیدیتی یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین است، بسیاری از مردم با یادگیری آن پول خوبی به دست آورده اند.از طرف دیگر، یادگیری سالیدیتی می تواند به شما در یادگیری سایر زبان های قرارداد هوشمند کمک کند.

سالیدیتی و آینده ای که در پیش است

با استفاده از زبان برنامه نویسی سالیدیتی قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم نوشته می شود. این زبان در دنیای بلاک چین بسیار مهم است و به دلیل یادگیری آسان و مزایای فراوان به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای بلاک چین تبدیل شده است.

اگر می خواهید از طریق برنامه نویسی بلاک چین درآمد کسب کنید، یادگیری زبان سالیدیتی اولین قدم خواهد بود. زیرا به مرور زمان این زبان تبدیل به یک زبان برنامه نویسی می شود که توسط بسیاری از بلاک چین ها پشتیبانی می شود.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

عالی ترین سن مناسب برای یادگیری برنامه نویسی چقدر هست؟ / 2022
خواندن

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

 1. سلام استاد چطور میشه یه اپ کیف پول ساخت؟ آیا میشه با اضافه کردن مقدار کمی کارمزد کسب درآمد کرد؟ من میتونم اپ اندرویدی بسازم ولی چطور میشه آدرس کیف پول ساخت و به api ارزها وصل شد؟؟؟ کلن سر در نمیارم

  1. ببینید، مطالب های تو زبان فارسی بسیار گنگ و نامفهومه و خیلی مواقع نادرسته.
   اگر به ساخت کیف پول علاقه دارید این لینک به درد شما می خوره که بفهمید دقیقا کیف پول ها چجوری کار می کنند:
   https://developer.bitcoin.org/devguide/wallets.html
   راجب کیف پول های بیت کوین. بعد از تسلط روشون می تونید سورس کیف پول هایی مثل Copay رو ببنید:
   https://github.com/bitpay/wallet

  1. زبان برنامه نویسی برای نوشتن ربات خیلی مهم نیست که چی باشه چون در نهایت استراتژی معاملاتی شما هست که مهمه و هر زبانی با API هایی که توسط صرافی ها ارائه میشه قابل بهره‌برداری . اما بدونید که نوشتن یک ربات معامله گر موفق اگر نگیم محاله ولی باید بگیم فرهاد کوه کن میخواد . حواستون باشه زمانتون رو کجا و روی چی خرج میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا