اینترنتکسب و کار

بررسی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی

()

بررسی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی

افرادی که در حال حاضر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌‎کنند یا به تازگی وارد دنیای رمزارزها شده‌اند، همیشه با مشکل یافتن بهترین صرافی ارز دیجیتال روبرو خواهند بود. در این مطلب قصد داریم تا این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنیم و بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی را معرفی کنیم. استفاده از صرافی‌های ایرانی و خارجی به سلیقه کاربران بستگی دارد؛ چرا که هر دو این پلتفرم‌ها امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و بسته به دانش و امکانات خود می‌توانید از این پلتفرم‌ها استفاده کنید. اگر وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده‌اید، برای شناخت بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی همراه ما باشید.

صرافی ارز دیجیتال، ایرانی یا خارجی؟

صرافی ارز دیجیتال به عنوان مرجعی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و تبدیل آنها به یکدیگر عمل می‌کنند. اگر می‌خواهید بدون در دست داشتن ارز دیجیتال و با ارزهای فیات، وارد دنیای رمزارزها شوید، بهترین راه استفاده از صرافی ارز دیجیتال است. صرافی نه تنها برای حوزه ارزهای دیجیتال بلکه در حوزه ارزهای فیات و کالاهای دیگر نیز وجود دارد. صرافی ارز دیجیتال امروزه به یکی از مهم‌ترین صرافی‌های دنیا و ایران تبدیل شده است. چرا که رمزارزها محبوبیت شدیدی پیدا کرده‌اند و افراد می‌توانند با داشتن دانش کافی، به درآمد بسیار خوبی از این حوزه دست پیدا کنند.

استفاده از صرافی ایرانی می‌تواند برای اکثر کاربران محدود کننده باشد؛ چرا که اکثر صرافی‌های داخلی امکانات پیشرفته صرافی‌های خارجی را ندارند و از تعداد زیادی توکن و کوین پشتیبانی نمی‌کنند. وجود چنین محدودیت‌هایی می‌تواند کاربران را به سمت پلتفرم‌های خارجی هدایت کند. از طرف دیگر، صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی می‌توانند باعث از دست رفتن سرمایه کاربران شوند. چرا که امکان تغییر سیاست‌های کاری در سال‌های پیش از طرف برخی صرافی‌های ارز دیجیتال باعث شده تا حساب کاربران ایرانی و حتی آمریکایی در برخی پلتفرم‌ها مسدود شود.

این عمل نتیجه‌ای جز از دست دادن سرمایه را در پیش ندارد. از طرف دیگر، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی صدها برابر تعداد صرافی‌های ایرانی است و پیدا کردن یک پلتفرم معتبر و امن، می‌تواند به یک چالش تبدیل شود. در صورتی که می‌توانید صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی که مجوز فعالیت دارند را به خوبی شناسایی کرده و در آنها به فعالیت بپردازید.

بایننس؛ معروف‌ترین صرافی ارز دیجیتال

بایننس؛ معروف‌ترین صرافی ارز دیجیتال
هر فردی که در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشد، به طور حتم با پلتفرم بایننس آشنایی دارد. بایننس یک صرافی ارز دیجیتال متمرکز است که سابقه بلند مدتی در دنیای ارزهای دیجیتال دارد. این صرافی را می‌توان معروف‌ترین و شاید محبوب‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا دانست. اعتبار این صرافی به قدری زیادی شده که افراد با لیست شدن یک توکن یا کوین در این صرافی، می‌توانند به آن اعتماد کنند. به دست آوردن چنین اعتبار و محبوبیت در دنیای ارزهای دیجیتال مثال زدنی است. بایننس از تعداد زیادی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و کاربران تقریبا می‌توانند هر رمزارز معروف را در این صرافی معامله کنند.

وجود تعداد زیادی از توکن‌های تازه وارد در این صرافی باعث شده تا کاربران فرصت‌های جدید و بهتری برای کسب درآمد داشته باشند. البته همه این عوامل را باید در کنار محدودیت‌های این صرافی ارز دیجیتال برای ساکنین برخی کشورها قرار دارد. چرا که ایران در لیست تحریم پلتفرم بایننس قرار دارد. برای این که بتوانید به طور کامل از امکانات بایننس استفاده کنید، باید حساب کاربری خود را در این پلتفرم وریفای کنید. وریفای حساب و استفاده از این پلتفرم سختی‌های خود را دارد و می‌تواند درگیر کننده باشد. اگر حساب کاربری شما با آیپی ایران شناسایی شود، احتمال زیادی وجود دارد که حساب شما از دسترس خارج شده و سرمایه خود را از دست بدهید.

کوینکس؛ از بهترین صرافی‌های خارجی

هرچند صرافی بایننس به عنوان محبوب‌ترین صرافی شناخته می‌شود، اما به دلیل وجود برخی محدودیت‌های این پلتفرم، کاربران از صرافی‌های دیگری استفاده می‌کنند که قابلیت‌های بیشتری دارد. برخلاف صرافی بایننس، پلتفرم کوینکس کاربران را مجبور به وریفای حساب کاربری نمی‌کند. افرادی که در صرافی بایننس فعالیت می‌کنند با دشواری‌ها و چالش‌های وریفای حساب کاربری آشنا هستند. با استفاده از صرافی کوینکس دیگر نیاز نیست چنین مراحلی را برای دسترسی به قابلیت‌های بیشتر طی کنید. در عوض می‌توانید به سادگی در این پلتفرم ثبت نام کرده و به تعداد زیادی قابلیت دسترسی پیدا کنید.

کوینکس صرافی ارز دیجیتال معتبری است که توانسته اعتماد کاربران زیادی را به خود جلب کند. وجود بازار فیوچر و کارمزد کم برای انجام تراکنش دیگر مزیت صرافی کوینکس است. در صورت انتخاب این صرافی می‌توانید از برنامه موبایل این پلتفرم نیز استفاده کنید و در کمترین زمان به معامله بپردازید. این قابلیت شاید در ابتدا کمی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما برای تریدرها و افراد حرفه‌ای بسیار کاربری خواهد بود.

نوبیتکس؛ نامی آشنا برای ایرانیاننوبیتکس؛ نامی آشنا برای ایرانیان

نوبیتکس جزو اولین صرافی‌های ارز دیجیتالی است که به صورت قانونی فعالیت خود در ایران را آغاز کرده و تعداد زیادی کاربر روزانه دارد. امنیت بالای این پلتفرم باعث شده تا کاربران به این پلتفرم اعتماد کنند و به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی از آن استفاده نمایند. نوبیتکس جزو صرافی‌های موفقی است که در طی سال‌ها توانسته اعتماد کاربران را جلب کند. این صرافی ارز دیجیتال در خدمات واریز و برداشت وجه، به سرعت عمل کرده و کارمزد کمی از کاربران تایید شده دریافت می‌کند.
در صورتی که حساب کاربری شما به عنوان تریدر شناخته شود، می‌توانید با کمترین مقدار کارمزد به انجام تراکنش‌های خود بپردازید. البته در کنار مزایای فوق العاده نوبیتکس، باید معایبی مانند وجود محدودیت حداقلی برای خرید و فروش را نیز در نظر گرفت که در اکثر مواقع می‌تواند دردسرساز باشد. نوبیتکس به عنوان یک صرافی معتبر سعی کرده تا تنها از ارزهای دیجیتال معتبر و معروف پشتیبانی کند.

اوکی اکسچنج؛ رقیب قدرتمند صرافی‌های خارجی

اوکی اکسچنج؛ رقیب قدرتمند صرافی‌های خارجی

در بین صرافی‌های معتبر و معروف ایرانی، اوکی اکسچنج از محبوبیت ویژه‌ای در بین ایرانیان برخوردار است. اوکی اکسچنج به عنوان یک بستر معتبر و مطمئن می‌تواند انتخاب هر دو گروه تازه وارد و حرفه‌ای باشد. پلتفرم اوکی اکسچنج به نحوی طراحی شده تا همه کاربران به راحتی بتوانند در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. به همین خاطر، کاربران زیادی روزانه از این پلتفرم استفاده می‌کنند. برخلاف اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، اوکی اکسچنج از تعداد زیادی توکن و کوین جدید نیز پشتیبانی می‌کند تا کاربران فرصت‌های جدیدی برای کسب سود به دست آورند. در حال حاضر، اوکی اکسچنج بیش از ۷۰۰ توکن و کوین مانند لونا کلاسیک، بیت کوین و… را پشتیبانی می‌کند.

اوکی اکسچنج به عنوان یکی از امن‌ترین پلتفرم‌های ایرانی، تا به حال سابقه هیچ گونه رخنه امنیتی را نداشته و از این نظر کاربران می‌توانند به راحتی از اوکی اکسچنج استفاده کرده و با این پلتفرم به سرمایه گذاری بپردازند. از طرف دیگر، اوکی اکسچنج سرعت بالایی در رسیدگی به سوالات و مشکلات کاربران دارند. تایید حساب کاربری و وریفای شدن اکانت در اوکی اکسچنج در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود و نیاز نیست زمان زیادی منتظر تایید تیم پشتیبانی باشید. رابط کاربری بسیار خوب در کنار واریز و برداشت آنی از دیگر مزیت‌های اوکی اکسچنج است. وجود برنامه موبایل دیگر قابلیتی است که تیم اوکی اکسچنج در اختیار کاربران قرار داده تا شما به مرحله جدیدی از ترید و معامله وارد شوید. سرعت بالای انجام معاملات در اوکی اکسچنج می‌تواند درصد سود کسب شده شما را افزایش داده و میزان درآمدتان را چند برابر کند. به دلیل ویژگی‌های برتر و پشتیبانی از تعداد زیادی توکن، اوکی اکسچنج را می‌توان رقیبی برای صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی دانست.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

آموزش تار کردن ویدیو توسط برنامه پر کاربرد KineMaster
خواندن

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا