برنامه نویسیکسب و کار

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( ۸ مورد مهم )

()

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( ۸ مورد مهم )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( ۸ مورد مهم ) | ۲۰۲۲ یکی از درگیری هایی که در ابتدای یادگیری و آموزش برنامه نویسی دانش آموز را آزار می دهد این است که چه زبانی را یاد بگیرد، کدام زبان برنامه نویسی خوب است یا این سوال معمولا این است که بهترین زبان برنامه نویسی در ایران کدام است. معمولا هرکسی با توجه به سلیقه و دیدگاه خود به این سوال پاسخ می دهد به همین دلیل اکثر آنها گیج می شوند و برخی راه را اشتباه می روند.

اول از همه، پاسخ به این سوال: چرا تعداد زبان های برنامه نویسی اینقدر زیاد است و دلیل این همه زبان چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این زبان های برنامه نویسی با توجه به نیاز بازار فناوری اطلاعات طراحی و توسعه یافته اند. به عنوان مثال، فرض کنید یک برنامه نویس تمایل دارد دستورات خاصی را در برنامه خود اجرا کند، اما زبان های برنامه نویسی موجود نمی توانند.

بنابراین او مجبور می شود زبان برنامه نویسی خود را طراحی کند و اگر آن زبان به معنای واقعی کلمه زبان خوبی باشد توسعه دهندگان دیگر شروع به استفاده از آن زبان برنامه نویسی می کنند و آن زبان به شهرت جهانی می رسد.

به عنوان مثال زبان برنامه نویسی جاوا را می توان در نظر گرفت که آقای جیمز گاسلینگ پس از ناتوانی زبان های C و C ++ در رفع نیازهای خود در توسعه نرم افزار، زبان برنامه نویسی خود را نوشت که در حال حاضر یکی از محبوب ترین زبان هاست. و زبان های برنامه نویسی پر سود در دنیا طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. (البته زبان های دیگر در دنیا و ایران رواج بیشتری دارند).

ما زبان های برنامه نویسی زیادی داریم، از جمله C ++، جاوا، فرترن و غیره. به عنوان مثال، زبان C ++ هنگام در نظر گرفتن سرعت و عملکرد برنامه در نظر گرفته می شود. کروم، فایرفاکس، اپل سافاری و مرورگرها همگی به این زبان نوشته شده اند. برخی از بازی ها که بسیار حرفه ای هستند (مانند Call of Duty) با این زبان ساخته شده اند.

به عنوان مثال دیگر، زبان برنامه نویسی جاوا برای طراحی برنامه های کاربردی برای اندروید و همچنین برای برنامه های تجاری بسیار بزرگ استفاده می شود، اما زبان فرترن چندان محبوب نیست، اما برای کارهایی که نیاز به محاسبات دقیق ریاضی و علمی دارند. این زبان باید استفاده شود.

وب سایتی به نام Tiobe به صورت ماهانه میزان محبوبیت زبان های برنامه نویسی مختلف را ارزیابی می کند و این زبان ها را در قالب لیستی (از محبوب ترین تا نامحبوب ترین) در اختیار کاربران خود قرار می دهد که بر اساس آمارهای موجود درک آینده یک زبان برنامه نویسی خاص و اینکه جامعه فناوری اطلاعات چقدر به آن زبان نیاز دارد. البته باید اشاره کنم که این چیدمان و فهرست بر اساس وضعیت جهانی است نه وضعیت برنامه نویسی در ایران.

خوب ما در مورد چرایی وجود چنین زبان برنامه نویسی صحبت کردیم و گفتیم که زبان برنامه نویسی خواسته یک شخص یا شرکتی را برآورده نمی کند که یک طرف بنشیند و یک زبان جدید ایجاد کند (خدایا چقدر حوصله دارند :)).

در این مقاله سعی می کنم وضعیت زبان های برنامه نویسی در دنیا و سپس در ایران را بررسی کنم و وضعیت کار آنها در کدام زبان ها بهتر است. متأسفانه، برخی افراد تعصب عجیبی نسبت به آن زبان برنامه نویسی دارند زیرا خودشان روی آن کار می کنند.

۱: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( python )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( python )

پایتون یک زبان همه کاره و بسیار محبوب است! اگر فقط به کار فکر می کنید، فریم های پایتون بهترین انتخاب برای شما هستند. Python سینتکس بسیار ساده ای دارد و به همین دلیل بهترین پیشنهاد برای یادگیری اولین زبان برنامه نویسی برای مبتدیان در کنار C# است.

بدون شک پایتون یکی از بهترین و محبوب ترین زبان هایی است که می توانید یاد بگیرید. نرخ رشد پایتون در سال ۲۰۱۶ ۵۴ درصد بود. این زبان در انجمن TIOBE در رتبه پنجم قرار دارد. البته میتونم بگم بیشتر از C# و ASP.Net و PHP میتونید کار پیدا کنید چون هنوز تو ایران مستقر نشده اند. و برای کسانی که در خارج از کشور هستند گزینه راحت تری است. دوره آموزشی تست نفوذ وب با پایتون

البته ممکن است چندین زبان برنامه نویسی دیگر نیز در این لیست وجود داشته باشد، اما باید واقع بین باشیم و حالا در مورد این زبان ها صحبت می کنم تا متوجه شویم برخی از زبان ها بازار کار واقعا خوبی ندارند. زبان هایی مانند C، C ++، روبی، ویژوال بیسیک دات نت، دلفی، پرل و چندین زبان دیگر.

۲: بهترین زبان برنامه نویسی در‌ ایران ( سوئیفت )

بهترین زبان برنامه نویسی در‌ ایران ( سوئیفت )  

به سال ۲۰۱۴ برمی گردیم، زمانی که اپل تصمیم گرفت یک زبان برنامه نویسی جدید بسازد تا توسعه برنامه های کاربردی برای iOS و MacOS را برای توسعه دهندگان و توسعه دهندگان آسان تر کند. در نتیجه سوئیفت متولد شد! از آن زمان، تقاضا برای این زبان به حدی افزایش یافته است که بسیاری از توسعه دهندگان به شدت این زبان را یاد می گیرند. Swift بهترین های C و Objective-C را ترکیب می کند و به توسعه دهنده اجازه می دهد تا برنامه های حرفه ای ایجاد کند.

نرخ رشد این زبان در سال ۲۰۱۶، ۲۶۲ درصد بوده است. پیشنهاد می کنم به این زبان برنامه نویسی فکر کنید و در مورد این زبان تحقیق کنید. این زبان در رتبه بندی انجمن TIOBE در رتبه سیزدهم قرار دارد و احتمال پیشرفت این زبان در جدول بسیار زیاد است.

اما یک مشکل وجود دارد و آن بحث تحریم کاربران ایرانی توسط اپل است و نکته دیگر این است که نیاز به نوشتن اپلیکیشن iOS در مقایسه با اندروید در ایران بسیار بسیار کم است. بنابراین، این سوالات را نیز در نظر داشته باشید. منظورم این است که اگر قصد رفتن به خارج از کشور را دارید، می توانید بیشتر روی این زبان برنامه نویسی تمرکز کنید.

۳: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( java )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( java )

جاوا جاوا یک زبان برنامه نویسی است که در سال ۱۹۹۴ توسط جیمز گاسلینگ، مهندس Sun نوشته شده است. جیمز از نوشتن برنامه های C ++ خسته شده بود و جاوا را برای رفع نیازهای خود طراحی کرد. گرامر جاوا نسبت به C ++ محدودتر است و برخلاف C ++ که ساختارها و شی گرا را ترکیب می کند، جاوا یک زبان کاملاً شی گرا است. فقط نوع داده اصلی از این قاعده مستثنی است. جاوا از بسیاری از ویژگی ها پشتیبانی می کند و از کلاس ها برای ساده سازی برنامه نویسی و کاهش خطاها استفاده می کند.

بهترین زبان های دنیا برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی جاوا و مایکروسافت هستند. بنابراین، دوباره به قسمتی می رسیم که در مورد حد وسط صحبت می کنیم، و آن تفکر و عمل محلی است. باید بازار ایران را بشناسید. به عنوان مثال، اگر درگیر یک پایگاه داده باشید، متوجه شده اید که Oracle SQL Server را تصاحب کرده و پیشنهاد داده است که از Oracle بیشتر استفاده کنید، اما این روند بسیار متفاوت است و در ایران در ۷-۸ سال آینده، فقط SQL Marketplace است. سرورها و به شما قول می دهم SQL هم اکنون در اکثر ادارات و موسسات ایران وجود دارد و بازار کار قابل توجهی دارد.

در کنار همه اینها، زبان برنامه نویسی سیستم عامل اندروید (برای موبایل) جاوا است. یک سیستم عامل اندروید توسعه یافته برای رشد و توسعه به برنامه ها و ابزارهای جدیدی نیاز دارد که همه آنها باید به زبان جاوا باشند. بر اساس آخرین آمار انجمن توسعه دهندگان TIOBE، زبان برنامه نویسی جاوا از نظر کارایی و کاربرد بالاترین رتبه را در جهان دارد، یعنی رتبه اول را به خود اختصاص داده است..

۴: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( c# )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( c# )

C# یک زبان برنامه نویسی همه کاره، مدرن و شی گرا است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. این زبان همچنین در قلب بسیاری از برنامه های کاربردی طراحی شده توسط دات نت قرار دارد. به یاد داشته باشید که برنامه نویسی در C # بسیار شبیه به جاوا است، بنابراین اگر پیشینه ای در جاوا – یا به طور کلی زبان های مشابه C دارید – یادگیری C # چندان دشوار نخواهد بود. نرخ رشد زبان C # در سال ۲۰۱۶ ۸۸ درصد بوده است. به جرات می توان گفت اولین زبان برنامه نویسی دسکتاپ محبوب در ایران C# است.

زبانی که قدرت زیادی در نوشتن انواع برنامه ها و اپلیکیشن ها دارد. می توانید از زبان C # برای ایجاد دسکتاپ، موبایل و وب مختلف استفاده کنید. . . نوشتن. معمولا شرکت های زیادی از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند. هنگامی که C # را بدانید، می توانید به راحتی ASP.Net را یاد بگیرید و به راحتی برنامه های کاربردی وب (صفحات وب) بنویسید. اگر این زبان را همراه با ASP.Net بلد باشید، بیش از ۹۹% کار خواهید یافت. زیرا شرکت های مختلف روزانه به دنبال توسعه دهندگان C# و ASP.Net هستند. سایت هایی مانند دیجی کالا، ورزش سه، بانک ملی و. . . به این زبان نوشته شده اند.

۵: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( php )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( php )

php یک زبان عمومی است که برای برنامه های کاربردی و به خصوص برای طراحی وب سایت ها بسیار محبوب است. در واقع اگر می خواهید مستقل و آزاد برنامه نویسی کنید، PHP یکی از زبان های ایده آل و خوب است. این یک زبان برنامه نویسی است که برای طراحی وب سایت های پویا ایجاد شده است و در حال حاضر در رتبه بندی TIOBE در رتبه ششم قرار دارد. اگر این زبان را به درستی و درستی بدانید، قطعا شغلی پیدا خواهید کرد و می توانید به عنوان فریلنسر درآمد کسب کنید. این زبان می توان گفت یکی از پرکاربردترین زبان های ایران است و در حال حاضر روی آن کار می شود.

۶: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( جاوا اسکریپت )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( جاوا اسکریپت )

جاوا اسکریپت زبانی است که نمی توان آن را نادیده گرفت، مهم نیست که چه برنامه نویسی دارید، اگر جاوا اسکریپت را بلد نباشید، احتمالا زندگی دشوار خواهد بود. یادگیری جاوا اسکریپت آسان است. البته اگر از خیلی ها بپرسید ممکن است بگویند ما می دانیم اما در واقع نمی دانند چون این زبان را دست کم می گیرند. از نظر کاربرد تقریباً در همه جا استفاده می شود. اگر توسعه وب را به توسعه موبایل ترجیح می دهید، ممکن است بهترین گزینه برای شروع با جاوا اسکریپت باشد.

حتما شنیده اید که خیلی ها می گویند جاوا اسکریپت بی فایده است زیرا غیرقابل پیش بینی است و هزاران باگ دارد. به آنها بگویید، باشه، اشکالی ندارد، شما زبان بهتری اختراع کنید، ما از آن استفاده می کنیم. شما باید جاوا اسکریپت را خوب یا بد بدانید. جاوا اسکریپت زبان وب است. شما می توانید از این زبان هم در صفحه کاربری و هم در سرور استفاده کنید. چه بخواهید راشیتیسم، ویوو، انگولار، آمبر و هزار کوفت دیگر یاد بگیرید، باید این جاوا اسکریپت را بدانید.

۷: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( Go )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( Go )

همچنین به عنوان Go با نام Golang شناخته می شود. یک زبان برنامه نویسی است که توسط گوگل در سال ۲۰۰۹ توسعه یافته است. برای برنامه‌های مبتنی بر وب، APIها و سرورهای وب عالی است و به‌طور خودکار برنامه‌هایی را پوشش می‌دهد که هنگام اجرا در رایانه‌های مختلف، داده‌ها را مبادله می‌کنند.

این زبان از کارایی و سادگی نسبی پایتون و توانایی C الهام گرفته شده است. برخی از مشکلاتی که Go آنها را برطرف می کند زمان کدنویسی کند، وابستگی های کنترل نشده، مشکل در نوشتن ابزارهای خودکار و توسعه چند زبانه است.

وب سایت هایی که از Go استفاده می کنند

Go یکی از جوان ترین زبان های برنامه نویسی است که برای رفع نیازهای پروژه های بزرگ ایجاد شده است. شرکت هایی که از این زبان برای توسعه خود استفاده می کنند عبارتند از: Google، Netflix، Uber، Twitch، Dailymotion، MongoDB، Dropbox و SandCloud.

۸: بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( R )

بهترین زبان برنامه نویسی در ایران ( R )

این زبان برنامه نویسی توسط رابرت جنتلمن و راس Ajhaka در سال ۱۹۹۳ توسعه یافته است. “R” را نام از حرف اول نام و اجرا می شود برنامهنویس را در تمام سیستم عامل، از جمله لینوکس، ویندوز و مک مشتق شده است. این زبان برنامه نویسی برای دانلود رایگان در دسترس است.

R زبان و محیط زیست برای محاسبات آماری و گرافیکی است. R می تواند به عنوان یک زبان برنامه نویسی با کد متفاوت از S. تفاوت مهم بین دو زبان وجود دارد در نظر گرفته، اما برنامه ها و ابزار های نوشته شده با S راحتی می توان تغییر و به روز با رضا

R استفاده می شود برای ارسال بسیاری از مطالب گرافیکی (خطی و مدل سازی غیر خطی، آزمون های آماری کلاسیک، تجزیه و تحلیل، طبقه بندی، خوشه بندی، و غیره) و تکنیک های گرافیکی. زبان برنامه نویسی R یک زبان منبع باز است که باعث آسان برای استفاده برای هر سیستم عامل است. یکی از نقاط قوت R سهولت که می توان آن را مورد استفاده برای طراحی طرح خوبی منتشر شده، از جمله نمادهای ریاضی و فرمول است.

وب سایت های که با استفاده از آر

در زیر به لیستی از بزرگترین وب سایت و مارک های در جهان است که استفاده از این زبان برنامه نویسی است. این وب سایت شامل فیس بوک، گوگل، توییتر، مایکروسافت، حال بارگذاری، Airbnb را، آی بی ام، ANZ و HP.

 

آموزش بازگردانی پیج دیسیبل شده اینستاگرام + ویدیو آموزشی
خواندن

.

چقدر این پست برای شما مفید بود?

لطفا برای امتیاز روی یک ستاره کلیک کنید.

Average rating / ۵. Vote count:

هیچ امتیازی تا الان ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم!

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

نمایش بیشتر

محمد حسین جعفری

ی آدم معمولی که هرچی بلده میخواد رو کنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا